суд_тютюн
5.ua

Суд в Канаді зобов'язав тютюнову компанію виплатити постраждалим понад 12 мільярдів доларів

Канадська Феміда змушує виплатити постраждалим від тютюнокуріння понад 12 мільярдів доларів. 800 мільйонів з них слід виплатити негайно. Суперечка між виробником шкідливої продукції і споживачем, котрий заявив, що не знав про шкоду паління, цілком унікальна.

Цей день запам'ятається тютюновим компаніям як день ганьби та фінансових утрат. Суд канадської провінції Квебек змусив промисловців виплатити споживачам нечувану в країні компенсацію у понад 12 мільярдів доларів. Отримають цю суму більш як 100 тисяч канадців, які мали сміливість позиватися до тютюнових гігантів через онкозахворювання та невдалі спроби кинути курити. Радості від рішення суду вони не приховують, бо кожен отримає мінімум 72 тисячі доларів.

"Я так вірила, що це станеться! Ми так довго цього чекали. І ми виграли!", - емоційно прокоментувала вирок Ліз Бльоз, дружина померлого позивача. Її чоловік Жан-Їв Бльоз помер три роки томУ від раку легенів. Шість чи сім разів намагався кинути цигарки у смітник, але марно. Разом вони чекали рішення суду 17 років. Саме у 1998 році канадці звернулися до суду через порушення тютюновими компаніями власних прав. За 17 років слуги Феміди вислухали понад 70 свідків та прочитали понад 43 тисячі документів. Суд визнав, що компанії знали, що продають шкідливу продукцію.

"Це визначний день для жертв тютюну. Вони чекали довгі 17 років на це рішення. Це був довжелезний процес, але ми прибули в місце призначення. Це велика перемога над тютюновиробниками", - підсумував справу Маріо Бюжольд, виконавчий директор Квебекської ради з тютюну та здоров’я.

Компанії-лузери Імперіал Тобакко, Джі-Ті-Ай-МакДоналд та Ротманс уже заявили, що подаватимуть апеляцію. Кажуть, що вже понад 60 років інформують покупців про небезпечність куріння та його наслідків для здоров’я. "Навіть коли суддя проголошував вирок, він згадав, що впродовж десятиліть споживачі були свідомі ризиків тютюнокуріння", - зазначила Надін Бернар, речниця Imperial Tobacco Canada.

Олексій Гордєєв, "5 канал"

Попередній матеріал
Більшість суддів, яких потрібно люструвати, призначено на довічні посади - Волох
Наступний матеріал
На тлі корупційного скандалу президент ФІФА Блаттер іде у відставку

В Державній фіскальній службі анонсували початок тестування акцизних марок на тютюновій галузі

СБУ вилучила партію контрафактного тютюну, який бойовики з "ДНР" планували продати в ЄС

До кінця 2015 року акцизи на тютюн та алкоголь не підвищуватимуть

Відсьогодні в Україні зросли акцизи на алкоголь і тютюнові вироби