Фото прес-служби Міноборони

Соціологи повідомили про дефіцит продуктів і води на окупованих територіях Донбасу

  На окупованих територіях Донбасу не вистачає найнеобхідніших продуктів харчування.

  Про це заявила генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) Наталія Харченко в ході круглого столу "Гуманітарна карта Донбасу: потреби місцевих жителів і переселенців", передає УНІАН.

  За її словами, потреба в базових продуктах залишається дуже високою.

  "Що стосується забезпечення продовольчих продуктів на окупованих бойовиками територіях України, то ситуація залишається стабільно складною. Найбільш затребувані крупи, олія, цукор, свіже м'ясо, свіжі молочні продукти. По деяких продуктах ми бачимо зниження потреби, в першу чергу це стосується консервів, згущеного молока. І, навпаки, дуже затребувані, дуже потрібні свіжі продукти. У деяких містах є проблеми з хлібом. У містах, де ведуться бойові дії, є гостра проблема з водою", - наголосила Харченко.

  У повідомленні вона також підкреслила, що в окупованих містах, крім дефіциту, ціни на продовольчі продукти досить високі. "Через продуктову блокаду ціни зросли в рази", - сказала директор.

  У свою чергу, Римма Філь, координатор Гуманітарного штабу Ріната Ахметова, зазначила, що дані дослідження свідчать, що штаб обрав правильну стратегію, зосередившись на доставці мирним жителям Донбасу продуктів харчування.

  "Донбас перебуває в ізоляції. Асортимент продуктів став помітно менше, ціни на продукти злетіли, постачальники переорієнтуються на Росію, люди похилого віку і діти ще більше потребують допомоги. Є величезний дефіцит ліків", - зазначила Філь.

  Попередній матеріал
  У Харкові підірвали залізничну цистерну з пальним для українських військових
  Наступний матеріал
  Українські стрілки з лука здобули три медалі на Гран-Прі Європи

  В окупованих містах Донбасу зафіксовані випадки голоду серед місцевого населення

  Від початку АТО з Донбасу переселено понад 789 тис. людей - ДСНС

  Японія виділить Україні 4,2 млн доларів на відновлення Донбасу

  Перша леді привезла на Донбас гуманітарну допомогу для вимушених переселенців