СНІД 5.ua

Сьогодні відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом

"Роби все вчасно!" - з таким гаслом проходить у столиці Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

У Києві, аби вшанувати жертв недуги, біля меморіалу Червоної стрічки зібралося понад 100 осіб. Вони закликали українців здати тест на ВІЛ. Це можна сьогодні безкоштовно зробити в мобільних лабораторіях, зокрема у столиці біля меморіалу та ще в п'яти містах на залізничних вокзалах. Це Дніпропетровськ, Харків, Вінниця, Кривий Ріг і Київ.

Від початку року в Україні зареєстрували понад 13 тис. нових випадків ВІЛ/СНІДу. На сьогодні в Україні мешкає понад 230 тис. людей із позитивним ВІЛ-статусом, розповідають активісти. Вони, зокрема, презентували новий для України веб-ресурс, яки допоможе подолати цю епідемію.

"В нашому регіоні епідемія продовжує розповсюджуватися шаленими темпами, тому СЄЦАО зробило веб-ресурс, на якому доступною для людей мовою викладені місця, де можна здати тест на ВІЛ, як його можна здати, анонімно, не анонімно, коштовно чи безкоштовно", - зазначив президент СЦО ЛЖВ Володимир Жовтяк.

"Були закуплені медикаменти, які нам гарантують безперебійне лікування до кінця березня 2016 року. Ніяких дефіцитів з постачання медикаментів з лікування ВІЛ СНІДу у нас не буде", - повідомив міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі.

Нагадаємо, у травні в Михайлівському соборі Києва молилися за жертв епідемії ВІЛ-СНІДу в Україні. Кожної третьої неділі травня світ згадує людей, чиє життя увірвалося через цю недугу. Офіційно визнано, що епідемія ВІЛ/СНІД забрала щонайменше 30 тисяч українців.

Попередній матеріал
Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом обвалення фасаду будинку в столиці
Наступний матеріал
Лисенко: За минулу добу один український військовий загинув, ще одного було поранено
Теги:
Loading...