korrespondent.net

Сьогодні Україна вшановує учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

  26 квітня 1986 року сталася аварія. А 14 грудня - день офіційного введення в експлуатацію комплексу захисних споруд "саркофаг".

  Нині на станції триває будівництво нового укриття так званого конфайнменту, яке розпочалося 2012 року. Ним накриють досі небезпечний 4-й енергоблок. Аварію називають найбільшою катастрофою в історії ядерної енергетики. Від неї постраждало щонайменше 3,5 млн українців, приблизно третина з них - діти. А загальна кількість ліквідаторів аварії за всі роки сягає 600 тис. людей.

  Нагадаємо, у квітні Сполучені Штати Америки зобов'язалися виділити ще $40 млн для будівництва захисного купола над зруйнованим реактором Чорнобильської АЕС. Як повідомили на конференції міжнародних донорів, що пройшла у Лондоні, гроші будуть виділені Чорнобильському фонду. Відзначається, що це зобов’язання США взяли на себе у додаток до понад $330 млн, які пообіцяли виділити раніше.

  Як раніше повідомлялося, на міжнародній донорській конференції для проекту з будівництва нового саркофага на Чорнобильській АЕС вдалося зібрати 180 млн євро.

  Попередній матеріал
  NASA виклало в мережу знімки всіх фаз місяця на 2016 рік
  Наступний матеріал
  Прокурор антикорупційної прокуратури повинен отримувати не менше 50 тис. грн на місяць - Холодницький
  Loading...