Краматорськ-жалоба 5.ua

Сьогодні Краматорськ святкує День міста

  Святкування тривало два дні, бо іменини міста збігаються з днем машинобудівника - головним святом індустріального містечка.

  Краматорськ пережив окупацію проросійських бандформувань. Про той час досі нагадують сліди від снарядів на будинках. Тодішні події значно вплинули на настрої людей. Тепер Краматорськ – одне з найпатріотичніших міст Донбасу. "Змінилися, звичайно, настрої. Хто був такий проросійський - вони поїхали, або геть тихенько там собі сидять, мовчать. Міняється", - говорить місцева мешканка Ірина Руднікова.

  Нині тут багато мам з візочками, молодь на велосипедах. Прогулюються центром міста пенсіонери. Спокійні та усміхнені. Неподалік пам'ятника Тарасу Шевченку - останній форпост терористів у Краматорську - так називають його місцеві мешканці. Це – окопи, які залишили після себе бойовики на території дитячого садочка. Їх досі не засипали – бо, будинок у приватній власності. Місцевих це не тішить - нагадує війну. Не помічають відлуння окупації лише туристи. Краматорськ їх дивує патріотизмом та людяністю.

  Тепер над центральною площею Краматорська кружляють голуби. Увесь центр міста в дитячих атракціонах та малюнках. Дітлахи в Краматорську ніби головні. Ганна Лялюк, краматорчанка зауважує: "Добре, що не бомблять, що встала рано-вранці - ніхто не куражить. Оце найголовніше. Ні пережили - вранці встали. Слава богу, що живий". Як відомо, рік тому - від квітня до липня 2014-го - літали кулі та падали снаряди з мінами. На будівлях позалишалися сліди від обстрілів. Очевидцям тих подій і досі моторошно від пережитого.

  Ігор Грушко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Порошенко сьогодні зустрінеться з Кемероном та Меркель
  Наступний матеріал
  "Хутро купуєш, вбивство фінансуєш" - у Києві відбулася акція на захист тварин
  Теги:
  Loading...