археолог_мітинг 5.ua

Сьогодні археологи мітингували під Кабміном

"Археологія - пам'ять нації та наука - не розкіш", під таким гаслом біля Кабінету міністрів України мітингували співробітники Інституту археології Національної академії наук

Кілька десятків дослідників тримали у руках лопати, як символ розкопок. Таким мовчазним протестом мітингувальники намагалися привернути увагу уряду. Адже цього року потреби Нацакадемії держава профінансувала на третину менше від необхідного.

До того ж, порівняно з минулим роком фонд заробітної плати зменшено майже на 15%. Як наслідок, кожен третій науковий співробітник цього року залишиться без роботи, порахували у профспілці Інституту. Скорочення вже розпочалися. Із проханням зупинити цей процес науковці передали листа прем'єрові.

"Із 150 працюючих скорочуються ще 40 чоловік. Археологічні розкопки, археологічні розвідки - це все робиться не за рахунок держави. А зараз ми отримуємо таку ситуацію, що нам забороняють працювати", - говорить голова профспілкового комітету Інституту археології НАН України Андрій Петраускас.

"Ми принесли з собою лопати, тому що це символ археології. Наразі таке враження, що археологія цілеспрямовано руйнується", - зазначила співробітник Інституту археології НАН України Юлія Ушкова.

В Одесі днями теж відбувся мітинг - під російським консульством одесити вимагали припинити бойові дії на сході України та повернути Крим.

Попередній матеріал
У Львові співробітника банку затримали за вимагання "відкату" у 300 тис. грн
Наступний матеріал
Стало відомо, з ким "Шахтар" зіграє у чвертьфіналі Ліги Європи
Теги:
Loading...

На Поштовій площі виявили нові археологічні знахідки XVII століття

На Дніпропетровщині археологи розкопали стародавнє святилище

У Мехіко археологи знайшли тунель в піраміді ацтеків