en.wikipedia.org

Сьогодні 11-та річниця Помаранчевої революції

  11 років Помаранчевій революції. Цього дня 2004 року на столичному Майдані Незалежності кількасот тисяч людей виступили проти фальсифікацій на виборах президента.

  Причиною протесту стали результати перегонів між опозиційним кандидатом Віктором Ющенком та провладним тоді і нинішнім утікачем Віктором Януковичем. Попередні дані Центрвиборчкому підтвердили перемогу останнього на 3%. Обурені сфальшованими результатами волевиявлення люди вийшли на вулиці та влаштували всеукраїнську акцію протесту. Відтак, були перевибори і Ющенко сів у президентське крісло.

  22 листопада 2005 року указом тодішнього гаранта було визначене як День Свободи. Хоча вже за 6 років, за президентства Януковича, державне свято скасували.

  Нагадаємо, учора, 21 листопада, в Україні відзначали День гідності і свободи. Це свято було започатковане указом Президента України Петра Порошенка 13 листопада 2014 року. Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протести української громадськості у відповідь на рішення Кабінету Міністрів України про призупинення процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. 

  Попередній матеріал
  Мотузяник: Вперше за тиждень бойовики обстріляли Щастя, внаслідок бойових дій поранено військовослужбовця
  Наступний матеріал
  Четверо українських військових загинули, підірвавшись на Луганщині - Мотузяник
  Теги:
  Loading...