Шимків: Виявлені маніпуляції з підписами не зашкодять розгляду Президентом петиції про право на зброю

  Заступник глави адміністрації Президента України Дмитро Шимків повідомив, що з 9 вересня розпочнеться розгляд главою держави електронної петиції про "право громадян на захист".

  Сьогодні, 8 вересня, спливає третій день з необхідних для проведення перевірки на відповідність до закону України "Про звернення громадян" петиції № 40 "Законодавчо затвердити право громадян України на захист", яку подав Учайкін Георгій, повідомив Шимків на брифінгу, передає сайт Президента. Відповідно до закону, після переведення петиції в статус «на розгляді Президента» голосування припиняється.

  За словами Шимківа, з 9 вересня розпочнеться розгляд вищезазначеної електронної петиції, що триватиме 10 днів, відповідно до указу Президента України від 28 вересня № 523 "Про Порядок розгляду електронної петиції, адресованої Президентові України". Після цього Президент поінформує заявників про результати розгляду.

  Майже половина аудиторії, яка переглядала петицію (46%), прийшла із соцмереж, зазначив Шимків. Аналіз списку підписантів виявив 489 повних збігів прізвища, імені та по-батькові. 868 імен написані латиницею, вказані нікнейми або адреси електронної пошти. Також вказано майже 2,4 тисячі неповних імен. Разом така кількість імен складає 3,7 тисячі або 12% від кількості підписантів на той момент. Проте, якщо і відняти ці підписи, то все одно залишиться понад 28 тисяч підписів. Заступник глави АП закликав громадян зазначати свої дані, як того вимагає закон, аби їхні підписи враховувалися. У світі статистика неправильних підписів становить від 5 до 20%.

  Під час обробки інформації про підписи було виявлено так званих "ботів", які намагалися "накручувати" кількість підписів. "Наприклад, 566 голосів за 30 хвилин із однієї адреси з піками по 27 голосів за секунду. Ми цих "ботів" бачимо", - сказав Дмитро Шимків, наголосивши на тому, що дані від них не істотні і не спотворюють статистику голосування. Також він запевнив, що співробітники АПУ ретельно відстежують такі маніпуляції, щоб не дозволити дискредитувати роботу системи електронних петицій і захистити підписи реальних людей.

  "Електронні петиції виносять на поверхню важливий пласт питань, які турбують суспільство. Ми отримали багато зворотнього зв'язку. Для нас дуже важливо, щоб цей демократичний інструмент не був дискредитований", - наголосив Шимків.

  Він також поінформував, що необхідних 25000 набрали ще дві петиції: № 55 "Скасування розмитнення і акцизного податку на імпорт авто" (станом на 11:00 8 вересня 33384 підписів) і № 1606 "Призначити М. Саакашвілі Прем'єр-міністром України" (станом на 11:00 8 вересня 26932 підписів).

  Нагадаємо, розділ петицій на сайті Президента почав працювати наприкінці серпня. Шимків повідомив, що 8 вересня зареєстровано більше 3800 петицій.

  Нагадаємо, у кінці липні Шимків, екс-гендиректор компанії Microsoft Україна, повідомив про успішні результати роботи пілотної системи електронних держзакупівель ProZorro. Міністерству інфраструктури на 1006 проведених тендерах вдалося зекономити майже 13%, або 9 млн грн. Міністерство оборони заощадило майже 50 млн грн.

  Попередній матеріал
  З ворожої неволі звільнили ще двох українських бійців – Порошенко
  Наступний матеріал
  Європарламент зробив перший крок до повної заборони клонування тварин