Фото СБУ

Шокін звільнив "діамантових" прокурорів

  Пійманих на хабарництві прокурорів, у яких виявили величезні суми грошей, зброю і діаманти, звільнили з роботи через 11 днів після затримання.

  Генеральний прокурор України Віктор Шокін своїм наказом звільнив з органів прокуратури першого заступника начальника Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Володимира Шапакіна та заступника прокурора Київської області Олексія Корнійця. Про це сьогодні, 16 липня, повідомила прес-служба ГПУ.

  Як повідомляв 5.ua, за результатами спецоперації 5 липня обох посадовців затримали за підозрою у вимаганні та отриманні хабара. Під час обшуків у прокурорів виявили великі суми грошей у різних валютах, незареєстровану зброю, прикраси та десятки діамантів. Їм повідомили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України (вимагання службовою особою хабара з погрозою вчинення або невчинення з використанням влади чи службового становища). Санкція цієї статті передбачає безальтернативне позбавлення волі від 8 до 12 років із забороною займати посади, спеціальною конфіскацією та конфіскацією майна).

  Розслідуванням вказаного злочину займається управління з розслідування у кримінальних провадженнях стосовно працівників прокуратури та інформаційної безпеки Генеральної прокуратури України, яке підпорядковане заступнику Генерального прокурора України Давіду Сакварелідзе. Процесуальне керівництво у зазначеному кримінальному провадженні здійснює відділ процесуального керівництва у кримінальних провадженнях стосовно працівників прокуратури Генеральної прокуратури, підпорядковане заступнику Генерального прокурора Віталію Каську.

  Нагадаємо, 6 липня представники Генеральної прокуратури та Служби безпеки доповіли Президенту України про проведення спецоперації з протидії корупції в прокуратурі. 14 липня народний депутат Мустафа Найєм повідомив, що прокурори-хабарники досі не звільнені, а ГПУ відкрила справи проти слідчих. Того ж дня Петро Порошенко у присутності Шокіна та Сакварелідзе підписав зміни до закону про прокуратуру і гарантував підтримку в самоочищенні прокуратури від корупціонерів.

  Попередній матеріал
  На Закарпатті шукають ще шістьох учасників подій в Мукачевому на площі 40 кв. км лісу - СБУ
  Наступний матеріал
  На Галапагоських островах функціонує еко-летовище, що не завдає шкоди довкіллю
  Loading...