5.ua

Шлях до НАТО є безальтернативним, іншої системи безпеки Європа не придумала - експерт

Коли йдеться про інтеграцію до НАТО, треба дати чіткі відповіді на два питання.

Про це в ході програми "Експертна тема" на "5 каналі" заявила засновник "Асоціації реформ Грузії", перший заступник міністра з європейської та євроатлантичної інтеграції Грузії (2007) Хелен Хоштарія.

"Коли йдеться про те, чи інтегруватися до НАТО, чи ні, треба виходити з того, як ми сприймаємо себе, як ми бачимо ідентичність нашу і нашої держави. Чи це буде держава європейська, в тому порядку життя і ціннісній системі, яка є на заході, чи ми пострадянська держава без будь-якої орієнтації. Саме це питання є ключове, коли країна будує своє майбутнє", - каже експерт.

За її словами, інших варіантів забезпечення безпеки держави немає.

"Друге питання – більш прагматичне. Треба дати собі відповідь, навіщо це потрібно. Варіантів забезпечення власної безпеки в довгостроковій перспективі не так багато – власне ніякого іншого варіанту Європа після Другої світової війни не придумала. Тобто та система безпеки, яку ми бачимо в Європі, це система ЄС-НАТО, яка була створена після війни", - твердить Хоштарія.

За останніми соціологічними дослідженнями, 64 % українців підтримують вступ країни до НАТО.

Нагадаємо, 20 липня секретар РНБО Олександр Турчинов зустрівся із командувачем силами спеціальних операцій НАТО Маршалом Веббом.

Повне інтерв'ю з Хелен Хоштарією читайте завтра у рубриці "ІНТЕРВ'Ю".

Попередній матеріал
На Рівненщині у ДТП за участі трьох мотоциклів загинули двоє молодих людей
Наступний матеріал
Хоштарія: Історія стосунків з Росією завжди демонструє величезний список договорів, які вона не виконує
Теги:
Loading...