СБУ 5.ua

СБУ виявила можливі зловживання при закупівлі на аукціонах нафти та газового конденсату

  Служба безпеки України ініціювала перевірку Антимонопольним комітетом України фактів порушення деякими суб'єктами господарювання законодавства про захист економічної конкуренції під час участі в аукціонах із закупівлі сирої нафти та газового конденсату.

  Про це повідомляє прес-центр СБУ.

  Співробітники спецслужби з'ясували, що у 2015 році аукціони ПАТ "Укрнафта" з продажу сировини вітчизняного видобутку відбулися без належної конкуренції. Узгоджуючи свої антиконкурентні дії перед торгами, низка підприємств купувала сиру нафту та газовий конденсат виключно за стартовою ціною. Протягом 2015 року через аукціони "Укрнафти" було реалізовано сировини на суму понад 12 млрд грн.

  Таким чином окремі суб'єкти господарювання порушили п. 4 ч. 2 ст. 6 та п. 1 ст. 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції". Через антиконкурентні узгоджені дії державі, яка володіє 50% + 1 пакетом акцій у ПАТ "Укрнафта", завдано збитків в особливо великих розмірах.

  У випадку підтвердження цих фактів Антимонопольний комітет накладе штраф на всіх учасників аукціонів у розмірі до 10% від їх річного обороту.

  Попередній матеріал
  НАТО не відправлятиме своїх військ в Україну - заступник генсека НАТО
  Наступний матеріал
  Вчора внаслідок підриву на міні загинули двоє військовослужбовців, ще четверо поранені - Лисенко