doba.sk

Розрив між багатими та бідними стає все більшим - Oxfam

  Статки найбагатших людей світу з 2010 року збільшилися на $0,5 трлн і досягли $1,76 трлн.

  Про це повідомляє міжнародне об'єднання організацій з боротьби з бідністю Oxfam, передає "Інтерфакс-Україна".

  За цей період найменш забезпечена частина людства збідніла приблизно на $1 трлн, тобто втратила 41% своїх статків, говориться в доповіді, приуроченій до відкриття Всесвітнього економічного форуму в Давосі.

  Статки 62 найбагатших людей планети в сукупності дорівнюють розміру майна 3,6 млрд найбідніших людей, за розрахунками Oxfam. При цьому розрив між бідними і багатими безперервно збільшується.

  Одна з причин нерівності - поширення офшорних зон, завдяки яким надбагаті ухиляються від податків. У період з 2000 року по 2014 рік кількість інвестицій в офшорах збільшилася вчетверо. Дев'ять з десяти найбільших світових концернів представлені хоча б в одному з "податкових раїв".

  У результаті цього країни Африки втрачають стільки грошей, що їх вистачило б на повне вирішення проблеми дитячого голоду на цьому континенті.

  Щоб вирішити проблему розриву між надбагатими і бідними, необхідно реформувати економічну і фінансову систему, закривши офшори і змусивши глобальні компанії платити податки там, де вони отримують свій прибуток, вважають в Oxfam.

  Всесвітній економічний форум у Давосі пройде 20-23 січня.

  Нагадаємо, Папа Римський відвідав бідні райони столиці Кенії і розкритикував багатіїв.

  Попередній матеріал
  У 2015 році для НГУ придбали 270 одиниць техніки
  Наступний матеріал
  Одеський аеропорт відновить роботу не раніше 18 години
  Теги:
  Loading...