5.ua

Розкопки на Поштовій площі: що чекає на археологічні знахідки?

Археологічну знахідку часів середньовіччя на Поштовій площі в Києві накриють бетонною плитою. Під нею продовжуватимуть розкопки археологи.

Напередодні сенсаційну знахідку - частину вулиці стародавнього Києва – законсервували, засипавши землею. Таким чином, кажуть археологи, рятують знахідки від дощів.

Під землею дерево не пошкодить повітря та волога, каже археолог. Роботи планують відновити у травні, коли бетонною плитою зверху мають накрити частину будівельного майданчика. Тоді знахідки знову розкопають. Натомість забудовник не відмовився від ідеї звести торговельний центр під Поштовою площею.

У столичній адміністрації мізкують над іншим: де зберігати знахідки після завершення розкопок. Адже деревина, яка пролежала в землі тисячу років, потребує особливих умов зберігання. У КМДА переконані, що частину витрат візьме на себе інвестор.

Член Національної спілки архітекторів Георгій Духовичний стверджує, що подальша доля старовинних знахідок - це клопіт саме інвестора. Адже за законом, витрати на утримання знахідок лягають на плечі власника земельної ділянки. А от вірити інвесторам на слово про те, що в торговельному центрі буде музей - архітектор не радить.

Тим часом, знахідку археологів на Поштовій площі вже назвали історичною сенсацією. Завдяки виявленим артефактам історики стверджують: стародавній Київ був більш розвиненим, ніж вважали раніше. А межі його були більшими.

Більше - в сюжеті "5 каналу"

Ганна Рибалка, Іван Довганик

Попередній матеріал
Фесенко: Путіну важливо, щоб 9 травня було святом як Олімпіада
Наступний матеріал
Львівські та харківські волонтери придбали для українських військовослужбовців 14 позашляховиків
Теги:

Поштову площу у столиці знову обіцяють відновити до Дня Незалежності

Археологічній пам'ятці на Поштовій площі у Києві досі загрожує знищення через забудову

На Поштовій площі розкопали шматок Київської Русі XII ст.

Археологи на Поштовій площі виявили залишки середньовічного Києва