facebook.com/cjereghi

Російський кінорежисер став громадянином України

  Кінорежисер, учасник кінооб'єднання "Вавилон'13" та доброволець батальйону "Київська Русь" Крістіан Жерегі наказом Президента України отримав українське громадянство.

  До того режисер був громадянином Росії. Про отримання українського громадянства Крістіан Жерегі написав на своїй сторінці у Facebook. "Теперь можу сміливо сказати: Дякую тобі боже, що я не москаль!", - написав Жерегі.

  Раніше, звертаючись із проханням про надання йому українського громадянства Крістіан Жерегі писав: "Шановний пане президент, прошу громадянства України. Не хочу померти захищаючи цю землю з російським паспортом у кишені".

  Під час співпраці із "Вавилон'13" Крістіан Жерегі зняв близько 20-ти короткометражних фільмів про події на Майдані та в Криму. Картина "Заповіт" перемогла на фестивалі "Відкрита ніч". Після того, як Жерегі пішов добровольцем, він зняв цикл фільмів "Край Землі: Зона АТО".

  У одному з інтерв'ю, на питання чому за українське громадянство зашла мова тільки тепер, хоч Жерега проживає в Україні вже чотири роки, він відповів: "Скажімо так: я обрав собі новий дім, але зараз в цей дім прийшов ворог. І я хочу захищати Україну як її рідний син, а не заїжджий чужоземець".

  Попередній матеріал
  Смертоносна негода: Торнадо у Мексиці, повінь у США та аномальна спека в Індії
  Наступний матеріал
  Заручниця терористів Варфоломєєва просить допомоги в українського уряду

  Лідер гурту Brutto Сергій Міхалок отримав документ на постійне проживання в Україні

  Російський доброволець "Правого сектору" отримав українське громадянство

  Порошенко планує спростити процедуру надання громадянства України тим, кого переслідують в Росії

  Кримський активіст подав скаргу до Євросуду за примусове надання громадянства РФ