5.ua

Російські слідчі під тортурами вимагали від українців визнати, що Яценюк брав участь у чеченській війні

  Російські слідчі піддали тортурам українців Станіслава Клиха та Миколу Карпюка.

  Вимагали визнати участь українського прем’єра Арсенія Яценюка у чеченській війні. Про це у своєму Twitter із зали суду повідомив адвокат Карпюка Ілля Новіков.

  На своїй сторінці у Facebook адвокат також опублікував текст обвинувального висновку, у якому фігурує Арсеній Яценюк. Він написав: "Саме з їхнього приводу (голова Слідчого комітету РФ – 5.ua)Бастрикін із серйозним обличчям сказав, що Яценюк був бойовиком. З Карпюка і Клиха вибивали на нього та інших свідчення. Півтора роки до обох не пускали консулів".

  Нагадаємо, про нібито участь Яценюка у чеченській кампанії раніше заявили в слідчому комітеті Росії. Втім жодних доказів цього Москва поки не оприлюднила, так само як і доказів участі у чеченському збройному конфлікті Клиха і Карпюка. Зараз у Грозному триває слухання у кримінальній справі щодо українців. За словами прес-секретаря суду, відбір присяжних відбувся у закритому режимі. До зали журналістів не пустили.

  Раніше стало відомо, що один із адвокатів української льотчиці Надії Савченко Ілля Новіков буде захищати Миколу Карпюка. Разом із ним працюватиме також чеченський правозахисник Докка Іцлаєв. Станіслава Клиха захищатиме адвокат Марина Дубровіна. 

  Українців звинувачують у вбивстві 30 військовослужбовців і замах на життя ще 15 солдатів від грудня 1994 року до січня 95-ого у Грозному. Підсудні свою провину заперечують.

  Попередній матеріал
  Росіянин попросив політичного притулку в Україні через переслідування за політичні погляди
  Наступний матеріал
  Петро Порошенко опублікував патріотичне відео до Дня захисника України
  Теги:
  Loading...