Лікарі
Лікарі Shutterstock

Родина лікаря, який помер від COVID-19, не може отримати обіцяних урядом коштів

Читайте по-русски
Фонд соціального страхування відмовляється платити і йде в суд

5 місяців не можуть отримати компенсації. Родина померлого від коронавірусу лікаря Олега Гайди з Черкас від червня шукає справедливості. Комісія з питань праці збиралася двічі й зрештою вирішила, що лікар інфікувався на роботі. Але замість виплат від Фонду соціального страхування вдова отримала повістку до суду: у фонді платити не погоджуються. На першому судовому засідання були журналісти "5 каналу". 

У кабінеті Олега Гайди тепер працює його син Ігор, як і батько – хірург. Родина Гайд – лікарі в четвертому поколінні. На стінах батькові грамоти та фотографії, медицині він віддав 25 років. Сьогодні рівно 5 місяців, як Олега Гайди не стало через ускладнення від коронавірусу.

"Все життя пропрацював на державу, все життя нікому не відмовляв, він справді був ідейний лікар, він приходив на роботу не тому, що приходив лише заробляти гроші, а тому, що це приносило задоволення", – розповідав син Олега Гайди Ігор.

Захворів хірург Олег Гайда в червні цього року. За тиждень його стан погіршився, тоді 52-річного чоловіка госпіталізували. А через 5 днів хірург помер від двобічної пневмонії, яку викликав коронавірус.

Комісія державної служби з питань праці дійшла висновку, що Олег Гайда інфікувався коронавірусом на робочому місці. Але в місцевому фонді соцстрахування з цим не погодилися і подали до суду.

Сьогодні перше судове засідання, за столом позивача – представники соцстрахування, відповідач – вдова покійного хірурга. Які підстави для позову – заявники журналістам не пояснюють.

Адвокат Гайд каже – не пояснюють, бо підстав немає. А родині померлого фонд має виплатити компенсацію – півтора мільйона гривень.

"З цього приводу Верховний Суд уже втомився вказувати: є два рішення від 18 і 19 року, які вказують що шановний фонд, ваші права і інтереси ніяким чином не порушують, взагалі не можуть бути порушені, фонд – це інструментарій державний, який сплачує кошти", – каже адвокат Валерій Макеєв.

Сторона захисту клопоче, щоби позов не розглядати – суд відмовляє. Наступним – взялися за обговорення перебігу засідання. Позивачі хочуть, щоби воно було закритим, тобто без присутності журналістів.

"Маємо долучити до матеріалів справи інші докази, які мають істотне значення для справи і фігуруватимуть персональні дані", – каже начальниця юридичного відділу Фонду соцстрахування Черкаської області Тетяна Нечайко.

Суд ухвалює рішення – засідання будуть закритими. І починає підготовче за зачиненими дверима. Після завершення судового процесу суд вирішить, чи виплатить держава вдові лікаря компенсацію.

Коронавірус у родині Гайд забрав майже одночасно двох медиків, за два тижні до смерті черкаського хірурга помер його рідний брат – Іван Гайда – начальник Львівського військового шпиталю. Чоловіки не контактували, на той час уже хворий Олег тяжко переживав втрату.

Яна Лимаренко, Вячеслав Ромодан, Черкаси, "5 канал"

Попередній матеріал
Бюджет, електронні декларації та відставка чільника Міноборони – що розглядатиме Рада цього тижня
Наступний матеріал
У Дніпрі в приватній школі стався скандал: дівчині розбив голову одноліток
Loading...

У Києві за добу виявили 1213 хворих на коронавірус

"Наші медики залишилися сам на сам із проблемами": Марина Порошенко передала засоби захисту в одну зі столичних лікарень

Вірус швидко розповсюджується: у столиці за добу виявили 1391 нового хворого на коронавірус

Лікування коронавірусу плазмою донорської крові – на якій стадії дослідження та яка роль українських дослідників

Шмигаль повідомив, хто насамперед отримає експрес-тести для швидкої діагностики COVID-19

"Чимало життів можна було би врятували, як би влада не закатувала ковідні гроші в асфальт" – Порошенко представив план порятунку від коронавірусної кризи