Фото comments.ua

Рівненський суд арештував рахунки "Сбербанку Росії" на 8,5 млрд грн (документ)

Український бізнесмен готовий передати усі гроші на благодійність, якщо виграє суд у "Сбербанку Росії".

Рівненський міський суд прийняв рішення заарештувати 8,5 млрд грн на рахунках "Сбербанку Росії", передає Zaxid.net. Таку ухвалу суд прийняв 26 січня в процесі розгляду позову підприємця Євгена Пухальського, який вимагає від банку повернути його вклад розміром 324 млн євро.

Підприємець судиться зі "Сбербанком Росії" ще від вересня 2015 року. В червні 2013-го він поклав на рахунок у луганському відділенні "Сбербанку" 300 млн євро. Через рік, за рахунок відсотків, сума вкладу зросла на 24 млн євро. За тодішнім курсом НБУ разом це склало більше 8 мільярдів гривень. Однак "Сбербанк Росії" відмовився виплачувати цю суму клієнтові. У відповідь Євген Пухальський подав на банк до суду.

26 січня Рівненський міський суд прийняв ухвалу про арешт банківських рахунків "Сбербанку Росії" на загальну суму 8,5 млрд грн. Копію ухвали опублікував Zaxid.net.

Спочатку підприємець планував віддати 24 млн євро, які набігли як відсотки, на потребу армії. Але згодом він вирішив передати на благодійність всі гроші зі свого рахунку, про що уже підписав угоду з чотирма благодійними організаціями. Згідно угоди, позивач передав своє право на вклад цим організаціям, тобто, в разі успішного розгляду справи, благодійні фонди отримають в своє розпорядження 8 496 293 796 грн.

На питання про походження такої великої суми грошей молодий підприємець не відповідає, лише зазначає: діяв в інтересах офшорної компанії, на що має всі необхідні документи. Назву компанії він назвати відмовляється.

Адвокат позивача Сергій Васинюк уже заявив, що арешт грошей є першою важливою перемогою в цій справі. Суд продовжить розглядати справу. Наступне засідання призначене на 4 лютого.

Фото zaxid.net

Фото zaxid.net

Нагадаємо, трохи більше місяця тому акції "Сбербанка России" на Московській біржі різко знизились в ціні на тлі заяви прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка про запровадження мораторію на виплату боргу Росії у розмірі $3 млрд,

Попередній матеріал
Гончаренко: Рада нічого не змінила в Конституції, прописано лише процедуру прийняття змін
Наступний матеріал
Кремль збрехав про майбутню зустріч представників Росії та ОПЕК, щоб зупинити обвал цін на нафту

Заява Яценюка обвалила акції "Сбербанка России" та біржові індекси РФ

У Львові атакували кілька відділень "Сбербанку Росії"

Вибух на вулиці Борщагівській в столиці стався біля "Сбербанка России"

Сибірського фермера оштрафували за креативний протест – купу гною перед "Сбербанком Росії"

Чистий прибуток російського "Сбербанка" впав більш ніж у 8 разів

5 канал - трансляція наживо