lvivexpres.com

Рада визнала ОУН та УПА борцями за незалежність України, а Радянську Росію - агресором

  Парламент ухвалив закон про правовий статус і вшанування пам'яті борців за незалежність України у ХХ столітті, у тому числі ОУН та УПА.

  Депутати підтримали у першому читанні та в цілому законопроект № 2538-1 "Про правовий статус та вшанування пам'яті учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті".

  За таке рішення проголосував 271 народний обранець, повідомляє "РБК-Україна".

  Автором законопроекту є депутат фракції Радикальної партії Олега Ляшка Юрій Шухевич, син командувача УПА Романа Шухевича.

  "Згідно з законом, всі особи, які брали участь у боротьбі - парамілітарній, політичній, у структурах та організаціях, визнаються борцями за волю та незалежність України", – заявив автор законопроекту.

  Згідно з повідомленням, закон охопить усіх, хто брав учать у визволенні України ще до Першої світової війни, Легіон Українських січових стрільців, Центральну раду та всі її органи, армію ЗУНР, Гетьманату, повстанські загони на Наддніпрянщині, Карпатську Січ та Українську повстанську армію (УПА), а також політичні структури – Організацію українських націоналістів (ОУН), Українську Гельсінську спілку тощо.

  Також вперше на законодавчому рівні закону визнається факт агресії Радянської Росії проти України в 1917-1920 роках, окупацію та анексію Радянською Росією території України.

  Згідно з пояснювальною запискою, цей правовий акт передусім спрямований на визначення правового статусу осіб, які брали участь у боротьбі за незалежність України у ХХ столітті.

  Із повним текстом закону та супровідними документами можна ознайомитись на інтернет-порталі ВРУ.

  Попередній матеріал
  Винуватцю теракту під час Бостонського марафону загрожує смертний вирок
  Наступний матеріал
  В Києві на Лісовому масиві за ніч згоріли 10 автомобілів – МВС
  Теги:

  Рада збільшила чисельність прикордонної служби та визначила кількісний склад СБУ

  Рада прийняла закон про будівництво "Європейського валу"

  Верховна Рада прийняла закон "Про правовий режим воєнного стану "

  Студенти із Донеччини привітали з днем народження легенду УПА Симчича