Рада посилила відповідальність за насильство щодо журналістів

  Верховна Рада України ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій законної професійної діяльності журналістів".

  За дане рішення проголосували 240 із 333 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі.

  Цим законом під реєстраційним №0924 Кримінальний кодекс України доповнено статтею 3451 "Погроза або насильство щодо журналіста", якою передбачається, що погроза вбивством, насильством або знищенням чи пошкодженням майна щодо журналіста, його близьких родичів чи членів сім'ї у зв'язку зі здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності карається виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

  Умисне заподіяння журналісту, його близьким родичам чи членам сім'ї побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв'язку зі здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

  Умисне заподіяння журналісту, його близьким родичам чи членам сім'ї тяжкого тілесного ушкодження у зв'язку зі здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності карається позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років.

  Всі ці дії, вчинені організованою групою, караються позбавленням волі на строк від семи до чотирнадцяти років.
  Окрім цього, законом доповнено Кодекс статтею 3471 "Умисне знищення або пошкодження майна журналіста".

  Відповідно цієї статті умисне знищення або пошкодження майна, що належить журналісту, його близьким родичам чи членам сім'ї, у зв'язку із здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності карається штрафом від 50 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п'яти років. Ті самі дії, вчинені шляхом підпалу, вибуху або іншим небезпечним способом, або такі, що спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від шести до п'ятнадцяти років.

  Також Кримінальний кодекс доповнено статтею 3481 "Посягання на життя журналіста". В ній передбачено, що вбивство або замах на вбивство журналіста, його близьких родичів чи членів сім'ї у зв'язку із здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності карається позбавленням волі на строк від дев'яти до п'ятнадцяти років або довічним позбавленням волі.

  Відповідно до статті 3491, захоплення або тримання як заручника журналіста, його близьких родичів чи членів сім'ї з метою спонукання цього журналіста вчинити або утриматися від вчинення будь-якої дії як умови звільнення заручника карається позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років.

  Крім того змінами до Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів" передбачено, що "у разі загибелі (смерті) журналіста під час виконання ним професійних обов'язків членам сім'ї загиблого (померлого), а в разі відсутності сім'ї - його батькам та утриманцям з державного бюджету виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 100 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб на час виплати цієї суми, у порядку, визначеному Кабінетом міністрів України".

  У разі поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного журналісту під час виконання ним професійних обов'язків, йому виплачується з державного бюджету одноразова грошова допомога в розмірі до 50 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб на час виплати цієї суми, у порядку, визначеному Кабінетом міністрів України.

  Попередній матеріал
  Столичний суд переніс розгляд справи щодо повернення земель Біличанського лісу громаді Києва
  Наступний матеріал
  Порошенко в Німеччині зустрінеться з Олландом - прес-секретар Президента

  У Донецьку озброєні бойовики розгромили квартиру незалежного журналіста

  Найближчим часом Мінінформполітики запустить проект embedded-журналістики в зоні АТО

  Українську журналістку, затриману в Москві на акції підтримки Савченко, відпустили

  У Москві під час репетиції параду російський танк ледь не розчавив журналістів