лектор 5.ua

Психолог з ізраїльської армії поділився досвідом з українцями: Лише 5% учасників війни потребують спеціальної допомоги

  Ізраїльським досвідом такої допомоги з українськими волонтерами та психологами, які працюють із військовослужбовцями із зони АТО, поділився військовий медик Альберт Фельдман.

  Психологічну допомогу військовослужбовцям необхідно надавати не лише під час служби, а й після демобілізації, стверджує Фельдман, який сім років працював психологом у ізраїльській армії. За його словами, лише 5% тих, хто пройшов війну, потребують спеціальної психологічної допомоги. Решті необхідна підтримка в адаптації до мирного життя. Саме за такою системою ізраїльські психологи, які мають досвід роботи із посттравматичним синдромом, працюють зі своїми військовослужбовцями.

  "Ті хто потрапляють до нас, напевно, в 90% потребують того, щоб перш за все була психологічна реабілітація. Питання, як адаптуватися в нових умовах, в новому стані, після того, що ти бачив. Особливо, коли стан оманливо добрий, а наслідки наздоганяють іноді і через півроку", - описує складність ситуації психолог Ірина Явдошко.

  "Ключові моменти цієї системи - якісний розподіл і відбір армійської профорієнтації, побудова системи, соціальної роботи, і впровадження психологів у повсякденне військове життя, система супроводу демобілізованих", - перерахував завдання для військових психологів Альберт Фельдман.

  Попередній матеріал
  Росія готується до вторгнення в Україну – Турчинов
  Наступний матеріал
  Європарламент звернувся до Гаазького трибуналу щодо злочинів Росії в Україні
  Теги:
  Loading...