dozor.kharkov.ua

Процес декомунізації в Україні вплине на загальноєвропейський процес декомунізації – В’ятрович

Процес декомунізації в Україні вплине на загальноєвропейський процес декомунізації, саме тому представники лівих сил в європейських структурах підіймають такий галас довкола прийняття декомунізаційних законів в Україні.

Про таке в ефірі "Клубу реформ" на "5 каналі" заявив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

"Такий великий міжнародний шум довкола цих законів з декомунізації, які мають вплив тільки на Україну, власне і полягає в тому, що якщо в Україні підуть процеси з декомунізації, вони вплинуть і на загальноєвропейські процеси декомунізації, саме Україна може стати останньою краплею, яка приведе комунізм до міжнародного трибуналу. Через це, розуміючи питому вагу України, і політичну і історичну вагу страждань українців від комуністичного режиму, через це ліві сили в європейських структурах підіймають настільки серйозний шум, для того, щоб не допустити декомунізації України", - каже В'ятрович.

На думку В'ятровича, декомунізація саме в Україні може призвести до руйнування міфу про комуністичний режим, і цього так бояться ліві сили в Європі.

"Тому що декомунізація в країнах Балтії могла сприйматися, як щось, щось, що не загрожує перегляду того чим був комунізм. Натомість, якщо це будуть країни Балтії, якщо це буде Польща, якщо це буде Україна – це буде достатньо вагомий чинник, щоб змінити уявлення Європи чим був комуністичний режим. І зараз на європейському рівні ми як ніколи близько до того, щоб говорити про тотожність комуністичного режиму і нацистського. І цього дуже бояться ліві сили, які представлені в європейській структурі", – заявив В’ятрович.

Попередній матеріал
Психологи навчали працівників київського метро толерантності щодо бійців АТО
Наступний матеріал
У Великій Британії проходять парламентські вибори

Закони про декомунізацію ніким не гальмуються, просто проходять складні процедури - Громенко

Закони про декомунізацію не вступлять в дію до 9 травня – експерт

До 9 травня Рада ухвалить пакет законопроектів з декомунізації - Петренко

Президент підпише пакет декомунізаційних законів після травневих свят – Уколов