5.ua

Пропагандистський фільм РФ про окупацію Чехословаччини збільшив кількість прихильників України у світі - МЗС

Поява російського пропагандистського фільму "Варшавський договір. Розсекречені сторінки" збільшила кількість прихильників України в Європі.

Про це в ході безстрокового телемарафону "Україна понад усе" в ефірі "5 каналу" повідомив посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба.

"Чим більше російська пропаганда буде виробляти подібних продуктів, тим простішою буде наша справа з більшою кількістю адвокатів і прихильників України у світі і, зокрема, в Європі. Тому що саме тоді, коли російські пропагандисти починають ображати не українців (і ми йдемо пояснюємо, що з нами тут відбувається), а роблять це відповідно безпосередньо в країнах європейських, то люди там реагують до цього дуже чутливо, тому що - це їхня історія, іхнє життя. І я переконаний, що поява цього фільму збільшила кількість прихильників України і української ситуації, яка склалася через російську агресію, в цих країнах", - зазначив він.

Нагадаємо, раніше повідомлялось що, у чеському МЗС вимагають пояснень від Кремля, чому у документальній стрічці, яку минулого тижня транслював російський державний телеканал "Россия 1", виправдовувалися історичні факти щодо окупації Чехословаччини військом так званого "мирного Варшавського пакту" у серпні 1968 року.

У серпні 1968 року в Прагу увійшли танки країн-учасниць Варшавського договору. Під час придушення виступів прихильників ліберальних реформ загинули понад сто громадян Чехословаччини.

Автори фільму, який вийшов в ефір у Росії 23 травня, кажуть, що "метою введення військ до Чехословаччини було запобігти військовому перевороту, який підтримувався Заходом".

У фільмі "Варшавський договір. Розсекречені сторінки" ідеться про те, що військовий блок на чолі з Радянським Союзом був чисто оборонною організацією, яка протистояла агресивному НАТО.

Автори документальної стрічки стверджують, що під прикриттям легенди про мирне цивільне повстання з романтичною назвою "Празька весна" ховався збройний переворот, що спирався на підтримку НАТО.

Попередній матеріал
У Нігерії вибухнула підкладена під стіл м'ясника бомба, загинули півсотні людей
Наступний матеріал
Французькі студенти вже вдруге подарували реанімобілі для бійців АТО

Чехія чекає на пояснення від РФ щодо "чорного списку" і фільму

У Чехії в реаліті-шоу покажуть життя часів нацистської окупації

Історик: В російській пропаганді нічого оригінального немає - усе "найкраще" надбання радянської

Метою указу Путіна є перешкоджання ЗМІ, що протистоять пропаганді – Комітет захисту журналістів