5.ua

Прокурор антикорупційної прокуратури повинен отримувати не менше 50 тис. грн на місяць - Холодницький

  Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький переконаний, що прокурори цього відомства повинні отримувати зарплату не менше 50 тис. грн на місяць.

  Про це він заявив в ефірі одного з українських телеканалів, передає агентство "Інтерфакс-Україна".

  "У середньому прокурор антикорупційної прокуратури, конкурс на яких ми запланували оголосити вже 15 грудня і з 16 грудня розпочати прийом документів, повинен заробляти не менше 50 тис. грн на місяць. Це оклад плюс усі надбавки. Ця сума достатня, щоб показати реальні результати в боротьбі з корупцією", - сказав Холодницький.

  Він зазначив, що можна по-різному оцінювати, чому в проекті бюджету на 2016 рік не були закладені кошти на антикорупційну прокуратуру. "Я зараз не готовий коментувати це питання, оскільки є різні думки. Можливо, це і якась спроба заблокувати роботу антикорупційної прокуратури, антикорупційного бюро і тих органів, роботу яких давно чекає все українське суспільство", - припускає він.

  За його словами, генеральний прокурор України Віктор Шокін порушував цю проблему ще до обрання керівника антикорупційної прокуратури, і 23 листопада він звернувся до прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка з інформацією, де було розписано "до копійки", скільки необхідно коштів.

  "Цей орган може бути незалежним тільки тоді, коли буде фінансуватися окремим рядком у бюджеті. Тому що не можна боротися з корупцією, отримуючи $220 зарплати", - наголосив Холодницький.

  Він зазначив, що якщо депутати не встигнуть прийняти державний бюджет у 2015 році, то тоді Спеціалізована антикорупційна прокуратура фінансуватиметься як "звичайний" департамент Генпрокуратури України з "їх звичайними" зарплатами.

  Нагадаємо, 12 грудня Президент України повідомив, що до держбюджету 2016 року забули закласти гроші на антикорупційну прокуратуру.

  Попередній матеріал
  Сьогодні Україна вшановує учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
  Наступний матеріал
  За ніч бойовики 25 разів обстрілювали позиції сил АТО – штаб