ord-ua.com

Прокуратура взялась розслідувати продаж землі підприємству Фірташа у Миколаєві

  Кримінальна справа викликана низкою порушень, які виявила прокуратура Миколаєва при продажу земельних ділянок порту "Ніка-Тера", який належить Дмитру Фірташу.

  Про це пише "Лівий берег" з посиланням на "Українські новини".

  "Прокуратура знайшла низку суттєвих порушень під час продажу земельних ділянок Миколаївською міською радою", – повідомив прокурор Миколаєва Юрій Палій. Справа відкрита за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу (зловживання владою або службовим становищем).

  У той же час, прес-служба прокуратури Миколаївської області повідомила про звернення до суду з проханням скасувати рішення Миколаївської міськради про виділення земділянки 79,4 га. Як виявилося, ділянка фактично є донною поверхнею Бузького лиману, і її межі не співпадають з будь-якими спорудами і природними берегами.

  Журналісти ЛБ нагадують, що в листопаді 2013 міськрада Миколаєва продала підприємству "Морський спеціалізований порт Ніка-Тера" більше 10 га землі за 4,4 млн грн. Частина депутатів тоді виступала проти угоди, оскільки після її здійснення платежі порту з податку на землю будуть втричі нижчими, ніж нинішня орендна плата. При цьому вони стверджували, що ціна землі занижена, і пропонували продати її за нормативною ціною – 132 грн за кв. м. Однак у квітні того ж року порт "Ніка-Тера" приватизував три ділянки в Миколаєві площею майже 11 га за 4,6 млн грн, а в листопаді 2011-го – 8,6 га за 3,156 млн грн.

  "Лівий берег" інформує: порт "Ніка-Тера" є частиною азотного бізнесу Фірташа, поряд з фірмою "УкрАгро НПК", яка володіє мережею складів з реалізації мінеральних добрив, а також з холдинговою компанією Ostchem (хімічні підприємства "Азот" (Черкаси), "Концерн Стирол ", "Сєвєродонецький Азот", " Рівнеазот ", естонський "Нітроферт" і таджикистанський "Таджик Азот").

  Попередній матеріал
  В російській Уфі голодують вісім співробітників "швидкої допомоги"
  Наступний матеріал
  Маломуж: Путін розширює ареал терактів в Україні
  Теги:

  Путін знайшов Фірташу нову роботу: він замінить Медведчука – Небоженко

  Фірташ викупив у російського "Первого канала" всю частку акцій "Інтера"

  "Газпром" зазнав збитків на $2 мільярди через угоди з Фірташем – Reuters

  Кабмін залишив хімічні підприємства Фірташа без українського газу