Нацбанк витратить на захист від хакерів 5 млн грн
Нацбанк витратить на захист від хакерів 5 млн грн www.autocentre.ua

Представники IT-сектора оприлюднили відкрите звернення щодо обшуків та вилучення техніки

  Кілька великих IT-асоціацій України підготували спільну заяву щодо ситуації з обшуками в технологічних компаніях.

  Про це повідомляє AIN. Цю заяву вже підписали ІнАУ, "ІТ України", АПІТУ, Українська асоціація венчурного та приватного капіталу, УАФІТ, Харківський IT-кластер.

  Представники цих асоціацій висловили обурення практикою вилучення серверів, яка останнім часом набула "загрозливого для українського громадянського суспільства і економіки характеру".

  На думку представників галузі, грубі дії силовиків (Генпрокуратури, СБУ, МВС) при слідчих діях в IT- і телеком-компаніях, використання репресивних інструментів свідчать про те, що основною метою є не розслідування злочинів, а залякування IT-бізнесу, створення схем для вимагання та корупції. Асоціації, які підписали заяву, порівнюють цю ситуацію з останніми днями правління Януковича.

  У заяві мовиться, що численні звернення з цих питань до держорганів залишаються без відповіді, і таке становище змушує багатьох IT-бізнесменів вивозити компанії за кордон, знижує інвестпривабливість країни. Відзначимо, що минулого тижня влада таки почула бізнес: у Мінекономіки відбулася зустріч з міністром, де обговорювалися обшуки в IT-компаніях.

  У заяві наведено перелік вимог до влади з цього приводу:

  • Негайне введення мораторію на вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів зв'язку. Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем повинен здійснюватися через зняття копії (відповідно до ч. 2. ст. 159 Кримінального кодексу).
  • Забезпечення тимчасового доступу до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку в рамках розслідування кримінальних справ виключно співробітниками підрозділів боротьби з кіберзлочинністю відповідних силових структур.
  • Проведення атестації співробітників силових структур, щоб встановити їх компетенцію в технічних питаннях, а також - у питаннях законодавства, що стосується доступу до техніки.
  • Негайне повернення вилучених серверів компаніям Divan.TV, ТОВ "Сервіс Онлайн" (NIC.ua), ТОВ "Стіпхост" та іншим підприємствам, де обладнання вилучили незаконно. Притягнення до відповідальності співробітників силових структур, причетних до цих незаконних вилучень.

  Якщо ці заходи не будуть виконані, представники IT-бізнесу обіцяють апелювати до міжнародної спільноти, подавати позови до держави Україна в міжнародні суди і застосовувати форс-мажорні механізми по обслуговуванню держорганів України.

  Всі охочі можуть підтримати цю заяву, заповнивши онлайн-форму.

  Нагадаємо, в останні місяці зросла кількість обшуків компаній IT-сектора правоохоронними органами, які вилучають їх майно і часто паралізують роботу.  

  Попередній матеріал
  Мешканці Закарпаття перекрили дорогу перед українсько-румунським кордоном
  Наступний матеріал
  На Київщину із зони АТО повернулися демобілізовані бійці зведеного загону Повітряних Сил ЗСУ
  Теги:
  Loading...