Представник Фейсбуку відвідає Україну для обговорення інформаційної війни з Росію

Популярні українські користувачі Фейсбук, яких дедалі частіше блокують, переконані, що це робиться через скарги росіян, нібито в Росії існує ціла група так званих ботів, які таким чином ведуть інформаційну війну проти України.

Заблоковані користувачі вирішили відповісти: збираються позиватися до Фейсбук через неправомірні блокування. А влада намагаєтсья вирішити проблему у діалозі з представниками соціальної мережі.

"Хотел спросить у рыбака, как клев, а вырвалося "Че там у хохлов", - за ці рядки на своїй сторінці у Фейсбуці літератор Андрій Бондар був заблокований. Уперше за 6 років користування соціальною мережею. Такій реакції читачів Андрій здивувався, бо того дня розміщував і гостріші дописи.

"Вони вибрали одне це повідомлення і прицільно на нього скаржилися. Абсолютно нормальний текст - він не може викликати великої кількості народу реакції відрази і протесту, так що його потрібно банити", - дивується Бондар.

Невдовзі літератора забанили удруге. Таким чином він увійшов до групи популярних українських дописувачів, яких блокують через численні скарги. Вони переконанні, що робиться це в межах інформаційної війни Кремля проти України.

"Тому що в російськомовному сегменті українські користувачі є достатньо популярними. Андрій Красовський, Собчак, Аркадій Бабченко, але крім Бабченко достатньо жорстко ніхто з цих людей не пише", - пояснює політтехнолог Тарас Березовець.

Забанені у Фейсбуці українці вважають, що блокування відбувається автоматично, коли допис отримує 10 тисяч скарг. Щоб досягти такого результату, вважають, в Росії діє ціла агенція так званих ботів.

Проблема модерування українського сегменту Фейсбуку зачепила навіть українську владу. Президент звернувся до Марка Цукерберга з пропозицією відкрити український офіс. Але отримав відмову. Також засновник найбільшої соціальної мережі відкинув звинувачення, що українців банять модератори-росіяни.

"Лунали також запитання, чи дописи, зроблені українцями, модеруються росіянами в час, коли між Україною та Росією триває конфлікт. Це не відповідає дійсності - у нас немає такого російського офісу. Тому кожен, хто думає, що модерація відбувається з російського офісу анти-українськими модераторами, помиляється", - стверджує Цукерберг.

Запитання до Цукерберга було неправильно сформульоване, вважає Максим Саваневський. Медіаексперт нагадує, що у Фейсбуку немає офісів у окремих країнах. А керівництво соцмережі не може публічно визнати, що має проблеми з системою блокування. Бо це підірве довіру користувачів.

"У ситуації коли у них є такі глибинні проблеми з системою блокування, які фактично порушують права людей, які присутні у соціальній мережі, це може вплинути на довіру користувачів не тільки в Україні, а в цілому світі. І знизити на мільйрди доларів капіталізацію самої компанії", - змальовує проблему Саваневський.

Попри відмову, офіційний Київ продовжує діалог із представниками Фейсбук. Щодо кожного заблокованого користувача міністерство інформаційної політики пише листи в офіс соціальної мережі. Перші успіхи у переговорах, каже заступник міністра, вже є.

"16-17 числа представник ФБ буде в Україні. У нас буде офіційна зустріч. Ми запросимо на неї користувачів ФБ, які були забанені. І ми зможемо це публічно обговорити. Другий момент - ми говоримо про те, щоб програмісти знайшли якісь нові алгоритми, які б виключали вплив автоматичних тролінгових програм", - розказав заступник міністра інформполітики Артем Біденко.

Поки Фейсбук думатиме над вдосконаленням своїх алгоритмів, українські користувачі готують позови до суду. Зокрема і до Європейського суду з прав людини.

Олексій Братущак, "5 канал"

Попередній матеріал
В Україні стартував урядовий проект ведення репортажів безпосередньо із зони бойових дій
Наступний матеріал
Закон про посилення захисту журналістів отримав підпис Президента
Теги:
Loading...