president.gov.ua

Порошенко затвердив порядок розгляду електронних петицій на адресу Президента

  Президент Петро Порошенко підписав указ, яким затвердив порядок розгляду електронної петиції, адресованої Президентові і дав старт роботі відповідного сайту.

  Про це повідомляє прес-служба глави держави.

  Як зазначається в документі, запровадження цього механізму здійснюється задля забезпечення реалізації права громадян на звернення до глави держави з електронними петиціями та на виконання частини другої статті 102 Конституції України і статті 23_1 Закону України "Про звернення громадян".

  "Запровадження петицій - це реальний механізм прямого звернення громадськості до Президента. Це ініціатива Петра Порошенка, яка спочатку реалізувалася в ухваленні Закону "Про внесення змін до Закону України "Про звернення громадян" щодо електронного звернення та електронної петиції", який глава держави підписав місяць тому, а тепер трансформувалася в його указі", - заявив заступник глави Адміністрації Президента Дмитро Шимків, коментуючи підписання документу.

  Сайт електронних петицій на адресу Президента України працює за посиланням petition.president.gov.ua.

  Щодо порядку та термінів розгляду електронних петицій в указі зазначено, що відповідно до Закону "Про звернення громадян", на розгляд глави держави подаватиметься електронна петиція, на підтримку якої зібрано не менш як 25 тис. підписів громадян протягом не більше трьох місяців з дня її оприлюднення.

  Розгляд громадського звернення здійснюватиметься невідкладно, але не пізніше 10 робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду. Забезпечення їх розгляду покладається на Адміністрацію Президента України.

  Для розгляду петиції створюватиметься робоча група. Формування пропозицій щодо підтримки чи непідтримки звернення, проекту відповіді Президента здійснюватиметься протягом семи робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок розгляду електронної петиції. Після чого вони подаються на розгляд Президентові України.

  Публічне оголошення про підтримку або непідтримку главою держави електронної петиції, розміщуватиметься на веб-сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України, а його відповідь - у спеціальному розділі з питань електронних петицій зазначеного сайту.

  Нагадаємо, координатор громадської компанії "За відповідальну владу" Ігор Курус в ефірі "5 каналу" заявляв, що інститут петиції в Україні дозволить показувати думку тих, хто не ходить на масові акції.

  Попередній матеріал
  В Україні варто ввести мораторій на зміну податків на 5 років – Савченко
  Наступний матеріал
  Комунальні підприємства, які вчасно не надаватимуть інформацію про платежі громадян, штрафуватимуться – Розенко
  Теги:
  Loading...