Порошенко присвоїв звання Героя України п'ятьом активістам посмертно

  Президент Петро Порошенко підписав указ про присвоєння звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" п'ятьом активістам посмертно.

  Як повідомляє прес-служба Глави держави, звання присвоєно активістам за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини та самовіддане служіння українському народу.

  Зокрема, звання Герой України присвоєно 42-річному Володимиру Рибаку, який народився в місті Горлівка на Донбасі і був депутатом міської ради.

  "З появою сепаратистів у Горлівці став на чолі антисепаратистського руху та закликав до єдності України. Зокрема, Володимир Рибак намагався зняти прапор так званої "ДНР" з будівлі Горлівської міськради і встановити державний прапор України. 19 квітня тіло Володимира Рибака разом з тілами Юрія Дяковського та Юрія Поправки було знайдено у річці Торець під Слов’янськом", - йдеться в повідомленні.

  Також високого звання удостоєний 25-річний Юрій Дяковський, який був активним учасником Революції Гідності. На Майдані він отримав кульові поранення в руку та шию.

  "На початку російської агресії був в Криму, а потім поїхав на Донбас. 17 квітня його взяли у полон проросійські бойовики. Тіло Юрія Дяковського знайшли у річці Торець, воно було настільки понівечене, що рідні упізнали Героя за шрамом від кулі на шиї", - зазначили у пре-службі.

  Звання Героя України також присвоєно 18-річному Юрію Поправці, який також був активним учасником Революції Гідності. Пізніше Юрій поїхав на Донбас, де 17 квітня разом з товаришами його було взято в полон неподалік від Слов’янська. 22 квітня тіло Поправки зі слідами численних тортур було знайдено у річці Торець.

  "66-річний Олександр Бадера загинув 28 січня внаслідок численних травм, отриманих у протистояннях з силовиками. Герой був на Майдані з перших днів Революції Гідності, чергував на барикадах... 22 січня, під час протистоянь з силовиками, був сильно побитий, до лікарні не звертався через небезпеку арешту", - йдеться в повідомленні.

  Крім того, звання присвоєно, 22-річному Дмитру Чернявському з Артемівська на Донеччині. 13 березня він брав участь у мітингу за єдність України в Донецьку. У сутичках з проросійськими радикалами отримав важкі поранення несумісні з життям заточеною арматурою.

  Попередній матеріал
  ГПУ оголосила підозру 18 колишнім чиновникам за злочини проти євромайданівців
  Наступний матеріал
  Валенса: економічний тиск на Росію зрештою змусить Кремль відступитися від України

  Герой, який врятував бійців, затиснувши гранату в руках, повернувся із лікування у Польщі

  Важкопоранений герой Майдану потребує допомоги

  Президент присвоїв звання Герой України полковнику Гордійчуку