president.gov.ua

Порошенко підтримав петицію з ініціативою позбавляти громадянства України за сепаратизм

  Президент Петро Порошенко висловився на підтримку петиції щодо позбавлення громадянства України за сепаратизм.

  Глава держави, відповідаючи на питання журналіста під час відвідання державного підприємства "Поліграфкомбінат "Україна" зазначив, що це потребує внесення змін до законодавства, йдеться у повідомленні прес-служби Адміністрації Президента.

  "Можу висловити свою позицію як Президента, що в умовах війни країна повинна мати цей інструмент. Буду просити народних депутатів, щоб вони розглянули і по можливості підтримали авторів петиції і Президента України", – наголосив Порошенко. Президент повідомив, що перенаправив петицію до Верховної Ради.

  У відповіді Президента на електронну петицію № 22/001799-еп "Про позбавлення громадянства осіб за сепаратизм", розміщену на веб-сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України 02.09.2015, зазначено: "Дякую за активну громадянську позицію і поділяю думки щодо невідворотності суворого покарання осіб, які вчиняють злочини проти основ національної безпеки держави".

  У відповіді також наголошується, що "норми Конституції України і нормативно-правових актів у сфері громадянства базуються на принципах та приписах загальновизнаних міжнародних документів, зокрема таких, як Загальна декларація прав людини, Європейська конвенція про громадянство, Конвенція про скорочення безгромадянства. Аналіз чинного законодавства у сфері громадянства та Кримінального кодексу України наразі свідчить про відсутність правових підстав для позбавлення громадянства за вчинення посягання на територіальну цілісність і недоторканність України".

  Окрім того, у відповіді йдеться, що Президент звернувся до Кабінету Міністрів України з пропозицією опрацювати порушені в електронній петиції питання з урахуванням світового досвіду у розв'язанні подібних проблем та вжити заходів згідно з законодавством.

  Як повідомляв 5.ua, 30 жовтня 2015 року голова Верховної Ради України Володимир Гройсман заявив, що конституційна комісія розгляне петицію про зменшення кількості депутатів ВР до 100 осіб. Нагадаємо, електронну петицію про скорочення кількості депутатів Верховної Ради з нинішніх 450 до 100 осіб підтримали понад 25 тис. громадян.

  Попередній матеріал
  У Туреччині відбулися сутички між курдами і поліцією
  Наступний матеріал
  Єврокомісія хоче "м'яко прописати" умови надання українцям безвізового режиму за півроку - нардеп