nmpu.org.ua

Порошенко підписав закон про розкриття власників ЗМІ

  Президент України Петро Порошенко підписав закон про розкриття інформації щодо кінцевих власників ЗМІ.

  Глава держави підписав закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності засобів масової інформації та реалізації принципів державної політики в сфері телебачення і радіомовлення", повідомляє прес-служба Президента. 

  Закон №674-VIII, який Верховна Рада ухвалила 3 вересня, зобов'язує суб'єктів інформаційної діяльності розкривати інформацію про реальну структуру власності та надавати відомості про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) компаній.

  Також Законом забороняється створення та діяльність телеорганізацій, учасником яких є юридичні особи, зареєстровані в офшорних зонах, перелік яких визначений Кабінетом міністрів України, а також відповідні фізичні особи-підприємці, фізичні особи та особи без громадянства.

  На Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення покладається обов'язок надавати детальне обґрунтування всім своїм рішенням щодо видачі, відмови у видачі та відмови у продовженні ліцензій. Закон запроваджує більш чіткі та прозорі процедури діяльності Нацради щодо ліцензування.

  Нагадаємо, у червні закон про захист журналістів отримав підпис Президента. Змінами до законодавчих актів була посилена відповідальність за перешкоджання діяльності працівників ЗМІ.

  Попередній матеріал
  Росія оголосила морський простір біля Сирії небезпечним для польотів – начебто через військові навчання
  Наступний матеріал
  Московський суд виніс вирок фігурантам у справі розфарбованої зірки на висотці