president.gov.ua

Порошенко: Борці з радянською русифікацією Дзюба і Стус виросли на Донбасі

  Президент Петро Порошенко виступив з промовою з нагоди 50-річчя прем'єри художнього фільму "Тіні забутих предків" та акції протесту української інтелігенції.

  Як повідомляє сайт глави держави, у кінотеатрі "Україна", де 4 вересня 1965 року відбулася прем'єра стрічки, продемонстрували її відреставровану версію.

  "В такий день я просто не міг не прийти сюди. Сьогодні тут, саме на тому місці, де відбувалися історичні події, ми вшановуємо громадянський подвиг молодих сміливців - Івана Дзюби, Василя Стуса і В'ячеслава Чорновола, їхніх побратимів та однодумців", - сказав Порошенко.

  "Зараз важко уявити собі, що означало тоді, у 1965 році, робити заклик до зали: Хто проти тиранії - встаньте!", - згадав Порошенко слова Стуса. 50 років назад організатори показу вимкнули світло, коли у залі почали підводитися однодумці поета, багатьох з них потім переслідували та репресували. Саме з того часу рух громадянського і культурного опору радянській системі став переростати у рух політичний, почала відлік епоха шістдесятників.

  Порошенко назвав цей день важливою віхою у боротьбі України за незалежність: коли вона продемонструвала світові потенціал свого культурного, національного відродження, сконцентрований в поетичній кінострічці "Тіні забутих предків", коли українська інтелігенція у повний голос заявила про рішучий протест проти арештів, політичних репресій і переслідування інакомислення в СРСР.

  "Славні шістдесятники стали справжніми героями України. Пам'ятаймо героїв минулого - без них не було б героїв сьогодення. Пишаймося Україною, її творцями і героями!" - сказав Президент.

  Говорячи про Івана Дзюбу і Василя Стуса, Порошенко нагадав, що їх життя тісно пов'язані з Донбасом. "Вони виросли і змужніли на тій землі. Хіба їхній приклад не доводить, що Донеччина та Луганщина - це справжня Україна. І Україна ніколи не буде Україною без Донбасу", - наголосив глава держави.

  У своєму виступі Петро Порошенко особливо згадав дату смерті великого українського поета Василя Стуса - 4 вересня 1985-го, коли він загинув у мордовському таборі. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять українського генія.

  Попередній матеріал
  У Львові порушниця ПДД на джипі показала патрульним посвідчення судді, згодом назвавшись безробітною
  Наступний матеріал
  Росія відправляє військовослужбовців-зрадників з Криму воювати до Сирії – екс-нардеп
  Loading...