5.ua

Попри грип, третій раунд вакцинації від поліомієліту не переноситимуть - Квіташвілі

  На третій раунд вакцинації від поліомієліту в Україні, що розпочнеться згідно з планами МОЗ 17-18 січня, захворювання українців на грип не вплине.

  Про це заявив міністр охорони здоров'я України Олександр Квіташвілі, повідомляє "Радіо Свобода".

  Міністр наголосив: "Одне іншому не заважає. Другий раунд вакцинації був успішніший, ніж перший. Від третього етапу ми очікуємо ще більшого охоплення".

  Згідно з офіційними повідомленнями МОЗ, другий етап вакцинації від поліомієліту завершили з показником 70% охоплення, що на 5% більше, ніж під час першого раунду. 

  Кампанія з вакцинації почалась через виявлення двох випадків захворювання на поліомієліт у Закарпатській області, які були підтверджені ВООЗ. Медики кажуть, щоб повністю захиститись від поліомієліту, дитину необхідно вакцинувати тричі, а загалом вакцинувати необхідно принаймні 90-95% дітей.

  За інформацією видання, голова комісії із сертифікації щодо ліквідації поліомієліту в Європейському регіоні професор Девід Салісбері заявив, що Україна тим часом втратила свій статус вільної від поліомієліту країни.

  "В Україні зафіксовано два випадки вакциноасоційованого поліомієліту, які розцінюються там само небезпечними, як і дикий вірус поліомієліту. Україна повинна вжити ефективних заходів, які будуть оцінені комісією із сертифікації ліквідації поліомієліту. Ми хочемо впевнитись, що заходи вжиті належним чином, а вірус не продовжує свою циркуляцію. Поки що вжитих заходів проти поліомієліту недостатньо. Україна не стане вільною від поліомієліту до того часу, поки ми не побачимо належну відповідь України на спалах поліомієліту. Це означає, що більше дітей повинні бути вакциновані", – підкреслив він.

  Вже за три місяці Україну оцінить друга міжнародна оціночна місія. Ще одна оцінка відбудеться в серпня 2016 року.

  Як овідомляв 5.ua, 21 жовтня 2015 року в Україні почалася додаткова імунізація дітей. 9 листопада у МОЗ повідомили, що щеплення від поліомієліту отримали більше мільйона дітей. Станом на 21 грудня 2015 року вакцинацію від поліомієліту пройшли 70% дітей.

  Попередній матеріал
  У Харкові спіймали на хабарі заступницю голови РДА та прикордонника
  Наступний матеріал
  Кількість загиблих внаслідок вибуху на Донеччині збільшилася: рятувальники знайшли загибле немовля
  Теги:
  Loading...