day.kiev.ua

Померла українська телеведуча Тамара Щербатюк

  У ніч на 15 травня на 79-му році життя померла корифей українського телебачення, телеведуча Тамара Щербатюк.

  Про це повідомляє "Телекритика" посилаючись на повідомлення в Національній телекомпанії України.

  Тамара Щербатюк народилася 1936 року в журналістській родині. Її батько був радіожурналістом, у повоєнний час він був завідувачем кореспондентським пунктом Всесоюзного радіо в Києві. Тамара Володимирівна пішла його шляхом - закінчила факультет журналістики Київського державного університету імені Тараса Шевченка.

  "Після закінчення університету мріяла про газету, а потрапила на Київську студію. І тоді телебачення мене буквально заворожило", - писала вона у своїй автобіографії. Лише прямий ефір може дати дивовижне відчуття безпосереднього спілкування з глядачем, і це залишається на все професійне життя", - говорила Щербатюк.

  У повідомленні йдеться, що Щербатюк працювала на українському телебаченні з 1950-х років, практично від його заснування. З 1960-х років викладала на факультеті журналістики Київського державного університету імені Тараса Шевченка і в Театральному інституті імені Івана Карпенка-Карого. Була причетна до створення першої кафедри телебачення і радіомовлення в Україні. Віднайшла і вперше оприлюднила не лише факт існування, а й особливості функціонування телебачення в Києві у 1939-1941 роках.

  У 1988 році створила авторський проект програми для літніх людей "Надвечір'я", яка існує вже 27 років і є найстарішою програмою на українському ТБ. До останнього моменту вела цю програму. Тамара Щербатюк - заслужений працівник культури України, кавалер ордену княгині Ольги. 

  Попередній матеріал
  50 бійців зведеного загону міліції Тернопільської області вирушили на Донбас
  Наступний матеріал
  З точки зору росіян Крим не буде курортним регіоном - журналіст

  Помер легендарний блюзовий виконавець Бі Бі Кінг

  Помер відомий кінематографіст України Вадим Іллєнко

  Відома російська телеведуча вибачилась перед українцями за Росію

  У Єгипті вперше за півстоліття телеведуча вийшла в ефір у хіджабі