osvitapol.com.ua

Польський уряд виділить 550 стипендій українським студентам на навчання в Польщі

  550 стипендій від польського уряду отримають українські студенти в рамках програми "Польський Еразмус для України". 100 студентів уже розпочали семестр в університетах.

  Восени про цю домовленість оголосили керівники міністерств освіти Польщі та України.

  Польща у такий спосіб намагається підтримати українських освітян у часи збройного протистояння на Сході.

  Переможців програми визначатиме польське журі. Серед головних критеріїв - міцні знання та сильна мотивація.

  За три тижні журі отримало майже 1 тис. заявок. Тепер попереду 4 дні співбесід. Вимоги до претендентів – уже традиційні: гарні успіхи у навчанні. І звичайно ж - переконати журі за допомогою мотиваційного листа. 

  Нині тут студенти зі всієї України. Утім перевагу мають мешканці окупованого Криму та східних територій, де тривають бойові дії. Через це вимоги конкурсу дещо спростили. Приміром, знання мов – нині необов'язкова умова. І польську, і англійську учасники вивчать на спеціальних курсах.

  Варшава, Вроцлав, Краків, Ґданськ, Люблін, Цещин, Познань – загалом майже 100 університетів у Польщі готові прийняти українських студентів. Програма розрахована на 550 студентів. Із них уже 100 навчається за кордоном. Це передовсім мешканці Криму та Сходу.  

  Польський "Еразмус для України" – це результат роботи українських дипломатів і освітян. Восени два профільні міністерства домовилися про реалізацію цієї програми. І от уже в березні 400 студентів і ще 50 аспірантів продовжать навчання у закордонних закладах. Від польського уряду також отримають і стипендії - до майже 6 тис. грн на місяць.

  3а останні 4 роки кількість українських студентів, що навчаються в Польщі, зросла майже уп'ятеро. Нині це близько 13 тис. студентів – найбільше серед іноземців.

  Україна вже 20 років - активний користувач освітніх програм від Європейського Союзу, найбільша – Еразмус+. Паралельно вітчизняне міністерство освіти шукає і партнерів серед окремих європейських країн. Крім Польщі, нині вже відгукнулися Угорщина та Чехія. У Китаї заявляють, що готові прийняти 100 українських студентів.

  Попередній матеріал
  Охочим скласти ЗНО кримчанам надаватимуть житло на материковій Україні
  Наступний матеріал
  Генпрокуратура РФ визнала подвійне громадянство Сенцова

  Студенти із Донеччини привітали з днем народження легенду УПА Симчича

  Студенти протестують проти дій ректора ПолтНТУ

  Миколаївські студенти відновлюють військову техніку для морських піхотинців

  Міністр освіти обіцяє зберегти стипендії для студентів