літак
5.ua

Подробиці аварії літака у Франції

  Рятувальники дісталися місця катастрофи авіалайнера А-320 німецької авіакомпанії Germanwings у французьких Альпах. Літак вщент зруйнований, шансів на те, що бодай хтось зі 150 людей, які перебували на облавку вижили, немає. Рейс прямував із Барселони до Дюссельдорфа. Чи є серед загиблих українці - нині перевіряє вітчизняне міністерство закордонних справ.

  Авіалайнер А-320 впав у гористій місцевості на півдні Франції за 52 хвилини після злету. Першим повідомив про загибель пасажирів президент Франції: "Інформація, яка надходить до нас, дає нам підстави зробити висновки, що в авіакатастрофі ніхто не вижив. До місця падіння вкрай важко дістатися. Але ми будемо робити усе можливе".

  Кілька годин поспіль авіакомпанія Germanwings, якій належав літак, не може підтвердити інформацію про авіакатастрофу і нічого не знає про долю пасажирів та екіпажу літака. Лише по обіді виконавчий директор Lufthansa, якій належить авіакомпанія Germanwings висловлює співчуття родинам загиблих і обіцяє надати необхідну допомогу.

  Міністр транспорту Німеччини  Александер Добриндт називає катастрофу літака найбільшою трагедією в історії німецької авіації: "Це найдраматичніший випадок в історії німецької авіації. На борту було 144 пасажири та шестеро членів екіпажу. Рейс прямував з Барселони до Дюссельдорфа. Літак зник з екранів радарів близько 11 години за місцевим часом. Ми вже направили до місця падіння німецьких експертів".

  Поки рятувальники і високопосадовці вирушають до місця трагедії, у Барселоні, звідки прямував літак, намагаються заспокоїти родичів та близьких загиблих. В аеропорту відкривають спеціальний центр психологічної допомоги та інформації.

  Рятувальники та експерти вже прибули до міста Ла-Сейн-сюр-Мер. Тепер усі їхні зусилля спрямовані на те, щоби якнайшвидше дістатися місця авіакатастрофи.  Вже зараз фахівці заявляють, що операція буде складною. У місцевості майже немає доріг.

  Причини авіакатастрофи наразі встановлюють. Пілот, який керував літаком, був досвідчений. Працював більше 10 років у Lufthansa та Germanwings. Авіалайнер А-320 експлуатувався з 1991 року. Останню планову перевірку пройшов напередодні у Дюссельдорфі.

  Ганна Ільїних, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Бійці батальйону "Горинь" готові дати відсіч бойовикам
  Наступний матеріал
  20-річний москвич, який автостопом добрався до України, служитиме в добровольчому батальйоні на Донбасі

  Рятувальники дісталися до місця катастрофи авіалайнера А-320 у Франції

  42 іспанці загинули на борту авіалайнера A320 - влада Франції

  У Франції розбився німецький авіалайнер А320 - ЗМІ

  Рятувальники виявили хвостову частину авіалайнера Air Asia