світло
5.ua

По всьому світу відзначили "Годину Землі"

  На годину вимикали світло напередодні по всій планеті. Таким чином відзначали "Годину Землі". Навіть незначне зменшення споживання енергії економить ресурси планети та дає відчутний результат в масштабах всієї Землі, запевняють активісти. 

  На 5 хв поринула в темряву суботнього вечора Ейфелева вежа. Одна з найвідоміших паризьких архітектурних пам'яток відключилася від електроенергії, щоби нагадати людству про небезпеку розтринькування ресурсів. Організатори запропонували оригінальний спосіб і природу вберегти, і в темряві не сидіти. Хочеш світла - танцюй.

  На Ейфелевій вежі встановили спеціальний танцпол, кожна плитка якого, якщо на ній пострибати, виробляє до 30 кВт енергії.

  На цілу годину вимикали світло і в інших куточках планети. У Нью-Йорку на 60 хв згасли величезні білборди на Таймс-сквер. А в португальскому Ліссабоні не тільки вимкнули освітлення знаменитого мосту 25 квітня через ріку Тахо, монумента Христу та інших пам"яток, а й відкрили в центрі столиці так зване "сяюче містечко", в якому вся електрика генерується завдяки відновлюваним ресурсам.

  У бразильському Ріо-де-Жанейро вимкнули освітлення знаменитих арок у Лапі, передмісті Ріо. Щоправда, у місцевих мешканців це викликало не захват, а радше паніку.

  Нагадаємо, що ідея раз на рік вимикати на годину світло на всій планеті з'явилася у 2007 році. Її запропонував Всесвітній фонд дикої природи. Відтоді щороку до акції долучаються все більше людей та організацій.

  Цьогоріч вимкнули освітлення понад 30 знаменитих історичних пам'яток по всьому світу. Сотні міжнародних компаній вимкнули світло в своїх офісах. За оцінками світового фонду дикої природи, в акції щороку беруть участь до 1 млрд людей. 

  Попередній матеріал
  За добу в Україні в ДТП загинули 13 людей - ДСНС
  Наступний матеріал
  В Іловайськ прибули 600 російських найманців - штаб АТО

  Літак на сонячних батареях спробує облетіти всю Землю

  Біля Землі на рекордно близькій відстані пролетить астероїд

  Захопливі кадри Землі з космосу очима астронавта Ґерста

  За 2014 рік населення Землі збільшилося на 80 мільйонів людей