Пілотний проект: в Україні запрацював перший рибний патруль

Шестеро інспекторів нового патруля – демобілізовані бійці АТО

В Україні розпочав свою роботу перший рибний патруль. Для нього відібрали 46 кандидатів, шість з яких є демобілізованими бійцями АТО.

Зазначається, що серед патрульних – три жінки. Більшість з інспекторів не мають досвіду роботи в органах рибохорони.

Усі кандидати проходили конкурсний відбір на знання законодавства, володіння зброєю та спецтехнікою, а також надання першої медичної допомоги.

"Ми здавали тестування і психологічне, іспит на знання Конституції, також було плавання. Лише чоловіки підтягувалися, а ми віджималися", – зазначила новий інспектор Анна Горяча.

Патрулювати водойми Київщини інспектори будуть цілодобово. Для ефективної роботи планують закупити 11 нових човнів та 6 літальних дронів. Ці пристрої допоможуть відстежувати браконьєрів та місця встановлення сіток.

Повідомляється також, що рибінспектори мають право носити з собою табельну зброю. Для запуску пілотного проекту планують виділити 15 млн грн.

"Мені набридло дивитися на те безчинство, яке роблять наші громадяни – браконьєри. Це сітки, електровудки, поводяться на воді непристойно", – зазначив інспектор рибного патруля Андрій Сивачук.

"Ми плануємо перш за все організувати роботу з населенням, щоб воно інформувало про випадки незаконного браконьєрства", – додав начальник відділу рибного патруля №3 Київської області Іван Середа. 

Як повідомляв 5.ua раніше, у Сумській області прикордонники взялися патрулювати акваторію річки Сейм на моторних човнах. 10 кілометрів державного кордону з Росією проходить саме руслом цієї ріки.

Попередній матеріал
Фестиваль "Таємне сонцестояння": концерт відбудеться всередині сплячого вулкана
Наступний матеріал
ГУР фіксує чергові втрати серед військових РФ на Донбасі

Яценюк: у зоні відчуження патрулюватиме Нацгвардія

Яценюк та Аваков дали старт роботі патрульної поліції в аеропорту "Бориспіль"

Яценюк відвідав навчальну базу майбутніх патрульних

Як сумські прикордонники патрулюють акваторію річки Сейм