В Україні розпочав свою роботу перший рибний патруль. Для нього відібрали 46 кандидатів, шість з яких є демобілізованими бійцями АТО.
Зазначається, що серед патрульних – три жінки. Більшість з інспекторів не мають досвіду роботи в органах рибохорони.
Усі кандидати проходили конкурсний відбір на знання законодавства, володіння зброєю та спецтехнікою, а також надання першої медичної допомоги.
"Ми здавали тестування і психологічне, іспит на знання Конституції, також було плавання. Лише чоловіки підтягувалися, а ми віджималися", – зазначила новий інспектор Анна Горяча.
Патрулювати водойми Київщини інспектори будуть цілодобово. Для ефективної роботи планують закупити 11 нових човнів та 6 літальних дронів. Ці пристрої допоможуть відстежувати браконьєрів та місця встановлення сіток.
Повідомляється також, що рибінспектори мають право носити з собою табельну зброю. Для запуску пілотного проекту планують виділити 15 млн грн.
"Мені набридло дивитися на те безчинство, яке роблять наші громадяни – браконьєри. Це сітки, електровудки, поводяться на воді непристойно", – зазначив інспектор рибного патруля Андрій Сивачук.
"Ми плануємо перш за все організувати роботу з населенням, щоб воно інформувало про випадки незаконного браконьєрства", – додав начальник відділу рибного патруля №3 Київської області Іван Середа.
Як повідомляв 5.ua раніше, у Сумській області прикордонники взялися патрулювати акваторію річки Сейм на моторних човнах. 10 кілометрів державного кордону з Росією проходить саме руслом цієї ріки.