пікет КСУ 5.ua

Під стінами КС активісти вимагають відсторонити від роботи суддів, які можуть скасувати окремі положення закону про люстрацію

Понад 50 активістів влаштували пікет під стінами Конституційного суду. Люди вимагають відсторонити від роботи суддів, які можуть скасувати окремі положення закону "Про очищення влади".

Присутні наголошують, що щонайменше половина суддів самі підпадають під закон про люстрацію, тож не мають права визначати конституційність закону про очищення влади. Активісти поставили вимогу – суддів, які допомагали Віктору Януковичу узурпувати владу, потрібно відсторонити від розгляду конституційності люстраційного закону. Також присутні звернулися до Генпрокуратури із вимогою негайно доправити до Феміди матеріали кримінального провадження щодо окремих суддів Конституційного суду.

"Закон може бути скасований саме через те, що ті судді, а їх на сьогодні вісім з 16, які безпосередньо брали участь в ухваленні рішень, які допомогли Януковичу узурпувати владу, на сьогодні залишаються суддями. Вони у принципі не мають права брати участь у розгляді закону, який, власне, і забороняє доступ до влади тих, кого вони до влади і привели", - зазначила голова ради ГО "Громадський люстраційний комітет" Олександра Дрік.

"Під час Януковича Шишкін і Стецюк завжди писали окрему думку проти. Вони завжди йшли проти течії. І, крім того, ще Верховна Рада призначила після Революції Гідності кілька нормальних людей. Оці люди, в принципі, їх було шестеро, вони завжди йшли проти більшості. Зараз їх залишилося четверо", - наголосив член люстраційної громадської ради при міністерстві юстиції Карл Волох.

Нагадаємо, на сьогоднішньому засіданні Конституційний суд має визначити чи не суперечить закон "Про очищення влади" Основному закон України. Є три подання щодо оцінки закону "Про очищення влади". Два подання від Верховного Суду і ще одне від 47 депутатів, переважна більшість з яких колишні регіонали.

Попередній матеріал
В Україні для ЗМІ розробляють словник термінів для висвітлення конфліктів
Наступний матеріал
На Донеччині викрили заміновану схованку з боєприпасами (фото)
Теги:
Loading...