шахтарі
5.ua

Під Міністерством енергетики шахтарі, які вимагають погашення заборгованості, встановили намет

  Шахтарі встановили намет навпроти центрального входу до Міністерства після того, як невідомі особи намагалися завадити їм у цьому.

  Про це повідомляє УНІАН.

  За словами голови Незалежної профспілки гірників України Михайла Волинця, шахтарі мають намір чекати на міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина.

  “Ми зараз розіб'ємо наметове містечко там і вагонетку поставимо. Будемо чекати повернення Демчишина зі Сполучених Штатів Америки”, - сказав він.

  Водночас частина мітингувальників залишилася у Маріїнському парку поблизу Верховної Ради.

  Зранку близько тисячі протестувальників планували провести пікет під Кабінетом Міністрів, утім, рушили одразу до Адміністрації Президента.  Гірники вимагають урегулювати ситуацію у вугільній промисловості та переглянути держбюджет.

  Також шахтарі наполягають і на відставці міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина. З Банкової частина мітингувальників  перейшла під стіни Верховної Ради,  а звідти - до будівлі уряду. Після переговорів із шахтарями перший заступник глави адміністрації президента Віталій Ковальчук заявив: Кабінет Міністрів якнайшвидше має розглянути програму вугільної промисловості.

  "Найближчим часом уряд розгляне питання реалізації програми вугільної промисловості… Шахтарям в цьому році вже додатково було виділено 400 мільйонів гривень на погашення заборгованості із заробітної плати. Окрім того, під час дискусії ми обговорювали питання того, що в коаліційній угоді вказані підходи щодо підтримки та реформування вугільної промисловості і шахтарі вимагають, щоби ці підходи були реалізовані", - сказав Віталій Ковальчук

  Як заявив сьогодні голова Донецької військово-цивільної адміністрації Олександр Кіхтенко, загальна сума заборгованості держави із заробітної плати перед шахтарями сягає 600 мільйонів гривень.

  Попередній матеріал
  Гримчак: більшість протестуючих в центрі Києва шахтарів - з шахт Ахметова
  Наступний матеріал
  Білорусь знову припинила постачати нафтопродукти до Росії

  Заступник голови адміністрації Президента розповів про зустріч з шахтарями

  Адміністрація Президента запросила на розмову мітингуючих шахтарів

  Подробиці з’їзду шахтарів у Києві: гірники пригрозити уряду акціями протесту

  22 квітня шахтарі планують пікетувати держустанови - голова НПГУ