5 канал

Петухов: До Європейського суду подано три міждержавні позови, а також сотні індивідуальних скарг українців проти РФ

Наразі до Європейського суду з прав людини подано три міждержавні позови, а також сотні індивідуальних позовів українських громадян проти Російської Федерації.

Про це в ефірі "5 каналу" під час телемарафону "Україна понад усе" заявив заступник міністра юстиції України з питань євроінтеграції Сергій Петухов. 

"Наразі подано три міждержавні позови, а також сотні індивідуальних позовів українських громадян, в які Україна вступає як третя сторона, тобто ми підтримуємо наших громадян, тому що ті факти, які вони там викладають, ми маємо докази, які їх підтверджують, тому ми насправді ведемо дуже серйозну роботу в Європейському суді з прав людини", - зазначив він.

За його словами, українські органи влади розглядають усі можливі варіанти звернень проти Росії як до політичних органів міжнародних організацій, так і до судових. "Наші органи розглядають усі можливості звернення як до політичних органів  міжнародних організацій, так і до судових відносно Росії, тому що механізмів багато, не всі вони такі прості, не повсюди Росія погоджується виконувати їхні рішення", - сказав Петухов.

Він також наголосив: "На жаль, ми мали нещодавно такий дуже дивний висновок Конституційного суду Російської Федерації, де він розтлумачив статтю Конституції, яка казала про перевагу міжнародного права над законами Російської Федерації таким чином, що коли у випадку, на думку Росії, таке рішення чи норма міжнародного договору протирічить їхній Конституції, вони не будуть виконувати таке судове рішення чи не будуть слідувати своїм зобов'язанням за міжнародним договором". 

Як повідомляв 5.ua раніше, Україна подала два позови проти Росії до Євросуду з прав людини. Перший позов стосується анексії Росією українського Криму, другий – відповідальності РФ перед Україною. 

Попередній матеріал
У столиці на хабарі затримали директора автомобільного концерну - МВС
Наступний матеріал
У Сумах на хабарі піймали екс-голову обласної виборчої комісії
Теги:
Loading...