5.ua

Перша сесія Харківської міськради: як це було

Перша сесія Харківьскої міськради почалася зі скандалу.

На засідання, де складав присягу Генадій Кернес, не пустили громадських активістів, хоча вони заявили про свою участь заздалегідь. Не відчинили двері і журналістам. Вхід до будівлі охороняло кілька кордонів поліції.

Понад півсотні харків'ян від самого ранку збиралися поблизу будівлі міськради. Активісти розгорнули плакат, де зображені райони міста з новими назвами. Перейменувати вулиці і райони, які носять назви більшовицьких діячів та символів, вимагає громада від депутатів.

Активісти і журналісти намагалися потрапити до фойє міськради, де мала розпочатися перша сесія новообраної ради. Проте на ґанку вишикувалися кордони поліції - усередину харків'янам зась.

Згодом до будівлі зайшли дванадцять делегатів від громадськості. Вони й передали на розгляд сесії свої вимоги учасників акції щодо перейменування районів, площ та вулиць міста. Адже у запропонованому депутатам варіанті, залишили багато назв, пов'язаних з комуністичним минулим, з чим активісти категорично не згодні.

Зрештою, питання про перейменування перенесли. Проте харківські активісти готуються до п'ятничної акції, коли відбудеться наступне засідання міської ради.

Попередній матеріал
"Батьківщина" і "Радикальна партія" розпустили свої фракції у Кривому Розі
Наступний матеріал
У Знам’янці попрощалися із загиблим воїном АТО
Теги:
Loading...