5.ua

Перехідний період до нової системи місцевого самоврядування займе два роки - Зубко

Перехідний період до нової системи місцевого самоврядування розрахований, як два роки.

Про це в ході програми "Погляд" на "5 каналі" заявив віце-прем'єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

"По-перше, визначений перехідний період – два роки. Коли мають відбутися ряд змін, в тому числі і в законодавстві. Зокрема, наприклад, право замовляти медичні послуги, це буде робити громада. Аналогічні речі – в освітніх програмах. Самоврядування дозволить громадам вирішувати, куди витрачати гроші. Цей період є непростий, але дуже цікавий", - твердить віце-прем'єр.

За його словами, вже зараз видно перші ознаки позитивних змін у використанні громадами власних грошей.

"Сьогодні місцева влада пропонує взяти у них гроші і за ці гроші спрямувати на ремонт доріг! Сьогодні, наприклад, Одеська область запропонувала за рахунок цих грошей відбудувати дорогу Одеса-Рені, те ж саме – в Івано-Франківській області", - каже Зубко.

Нагадаємо, 30 липня ввечері Конституційний Суд схвалив проект змін до Конституції в галузі децентралізації. 16 липня Президент України Петро Порошенко заявив, що повноваження при децентралізації передаються не на рівень областей чи якихось "республік", а громадам. Президент наголошував на важливості проекту змін до Конституції в галузі децентралізації.
Повний текст інтерв'ю із Геннадієм Зубком читайте завтра в рубриці ІНТЕРВ’Ю.
Попередній матеріал
Українські активісти створили сайт для скарг на порушників правил паркування
Наступний матеріал
До 3 серпня має бути підписаний документ про демілітаризацію Широкиного - Селезньов
Loading...