uk.wikipedia.org

Перейменування Кіровограда: до ВР не передадуть єдиний варіант нової назви

  Нову назву для міста Верховна Рада зможе вибирати серед усіх семи варіантів, за які голосували кіровоградці.

  Кіровоградська міська рада не передаватиме до парламенту єдиний варіант для перейменування Кіровограда – на Єлисаветград. Про це пише місцеве видання "Гречка".

  У середу, 28 жовтня, депутати міськради розглядали питання про надання пропозицій до ВР щодо перейменування Кіровограда. Проект рішення передбачав взяття до відома результатів опитування щодо перейменування міста, а також скерування протоколу з результатами опитування до Верховної Ради.

  Під час обговорення депутати назвали проект рішення недосконалим, оскільки він не має окремого пункту, яким передбачена пропозиція Верховній Раді перейменувати місто конкретною назвою. Секретар міської ради Іван Марковський під час обговорення заявив, що не підпише пропозицію перейменування Кіровограда в Єлисаветград і закликав депутатів проголосувати за українську назву. Депутат Сергій Михальонок запропонував депутатам голосувати відкрито: підняти свої картки, й стоячи показати свою позицію, аби усі присутні й журналісти змогли побачити думку кожного. Депутат Ігор Волков закликав не ділитись на табори більш патріотичних і менш патріотичних, а діяти по регламенту.

  Натомість прихильники Єлисаветграда, які фактично окупували сьогодні міську раду своїми результатами наукового дослідження, агітаційними листівками і пікетом під стінами будівлі, продовжували відстоювати повернення історичної назви, прописавши це окремим пунктом у проекті звернення до Верховної Ради.

  Зрештою після довгих обговорень у залі 42 депутати підтримали запропоноване рішення як основу, без внесення правок.

  Вдруге депутати голосували за внесення правки у документ, що запропонував депутат Шамшур: подати Верховній Раді єдиний варіант перейменування Кіровограда в Єлисаветград. Однак такий варіант не підтримала більшість присутніх : за 35, утримався 1, проти 2 , не голосували 23.

  У результаті депутати затвердили першопочатковий варіант рішення. До Верховної Ради направлять рішення міської ради з протоколом про результати опитування щодо перейменування Кіровограда. Відтак ВР зможе обирати з усіх семи назв, за які голосували кіровоградці.

  Нагадаємо, 26 жовтня в Кіровограді оприлюднили результати опитування про перейменування міста. Найбільше кількість голосів набрав варіант "Єлисаветград". 

  Попередній матеріал
  Комітет виборців: Труханов використовував адмінресурс на виборах в Одесі
  Наступний матеріал
  В Криму окупанти заочно заарештували Рефата Чубарова
  Теги:
  Loading...