відкриті джерела

Печерський суд зобов'язав Facebook надати доступ до акаунтів підозрюваних у вбивстві Бузини

  Якщо адміністрація соцмережі відмовиться надати фізичний доступ до документів, які вимагають слідчі, суд може вирішити провести обшук в штаб-квартирах Facebook у Великій Британії та США.

  Печерський суд Києва зобов'язав соціальну мережу Facebook надати прокуратурі тимчасовий доступ до даних акаунтів підозрюваних у справі про вбивство журналіста Олеся Бузини. Відповідне рішення від 18 листопада опубліковане в реєстрі судових рішень.

  Згідно з текстом ухвали, адміністрація Facebook має надати (забезпечити) тимчасовий доступ до речей і документів особам, які здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні від 16 квітня 2015 року, відкритому за п. 12 ч. 2 ст. 115 КК України (умисне вбивство, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

  Також співробітники соцмережі, офіс якої розташовано в Лондоні (Велика Британія), мають надати слідчим можливість вилучити зазначені в ухвалі копії документів. Йдеться, зокрема, про блог Андрія Медведька, пише "Українська правда".

  "У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку... з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів", - постановив суддя Печерського районного суду Києва Роман Новак.

  Термін дії ухвали - один місяць, тобто до 18 грудня. Копію ухвали спрямовано адміністрації www.facebook.com.

  Адміністрацію Facebook зобов'язують надати доступ до речей і документів, які перебувають в адміністрації мережі за адресами Facebook Inc. 10 Brock Street, NW1 3FG London, United Kindom і 1601 Willow Road Menlo Park, CA 94025 United States. Якщо адміністрація мережі відмовиться надати фізичний доступ до документів, які вимагають слідчі, суд може вирішити провести обшук у Facebook, щоб ці документи і речі вилучити. 

  Нагадаємо, останніми місяцями в Україні зросла кількість обшуків компаній IT-сектора правоохоронними органами, які вилучають їх майно і часто паралізують роботу. Водночас згідно із законом правоохоронці не мають права вилучати сервери, а повинні тільки копіювати інформацію, яка їм потрібна. Тенденція обшуків IT-компаній негативно впливає на інвестиційний імідж України, вважає голова асоціації венчурних інвесторів Андрій Колодюк. 

  Попередній матеріал
  Законопроект щодо реструктуризації валютних кредитів планують внести до ВР у понеділок – Уманський
  Наступний матеріал
  Дніпропетровський суд відмовив Милобогу у задоволенні апеляції щодо перерахунку голосів