акція "червоний метелик" ВІЛ_СНІД Київ
5.ua

Пам’ятати про померлих та піклуватися про живих: активісти влаштували акцію на підтримку людей, що живуть з ВІЛ

40 тисяч ВІЛ-позитивних українців протягом місяця можуть залишитися без ліків і змушені будуть перервати терапію, яка рятує їм життя. А усе через фармкомпанії, які від держави гроші за ліки отримали, але вимагають тепер доплат - через девальвацію гривні.

Меморіал пам’яті жертв СНІДу замайорів яскравими червоними метеликами. Це міжнародний символ скорботи та боротьби з дискримінацією.

"Пам’ятати про померлих та піклуватися про живих" - під цим гаслом біля меморіалу "Червоної стрічки" активісти влаштували акцію. Розповідають: ВІЛ-позитивні українці опинилися під загрозою переривання лікування. Адже у центрах СНІДу закінчуються препарати. Замість тримісячного запасу ліків, медики дають пігулок лише на декілька тижнів.

Фармацевтичні компанії затягують із поставками ліків, кажуть у Всеукраїнській мережі людей, що живуть із ВІЛ. Тендери були проведені ще у грудні. Утім постачальники офіційно на виконання замовлення мають півроку. Термін спливе у червні.

Попри стовідсоткову передплату ще торік, фармкомпанії нині просять збільшити їм бюджет. Посилаються на девальвацію гривні. У Мінохорони здоров’я на цю пропозицію не пристають.

МОЗ закуповує ліки для 64-х тисяч українців із ВІЛ. Як їх забезпечити медикаментами, чиновники ще не знають. Утім запевняють, переривання лікування не буде. Сподіваються, руку допомоги простягнуть міжнародні організації.

Більшее - в сюжеті "5 каналу", Людмила Голоднік та Іван Головач

Попередній матеріал
У Польщі посмертно присудили Нємцову премію "Орел" ім. Яна Карського
Наступний матеріал
До річниці депортації кримських татар у Києві 18 травня відбудеться вечір-реквієм

Ще $1.000.000 віддав Елтон Джон на боротьбу зі СНІДом

Фонд "АнтиСНІД" передав пораненим воякам прилад для контролю крові

Мусій: хворі на ВІЛ/СНІД в Криму лишилися без допомоги

Україна отримала фінансову підтримку Глобального фонду у боротьбі зі СНІДом та туберкульозом