Пайєтт передав музею нагороду США для українського льотчика Другої світової війни

  Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт передав Національному військово-історичному музею нагороду полковника Михайла Смільського - Хрест за відмінну льотну службу.

  Українського льотчика, Героя Радянського Союзу полковника Смільського ще у воєнні роки відзначили нагородою у Сполучених Штатах. Утім, отримати її особисто він так і не зміг. Зокрема, під час Другої світової Михайло Іванович  знешкодив 13 ворожих літаків, понад 80 танків, 250 автомашин з піхотою і військовими вантажами. А упродовж 10 повоєнних років очолював центр підготовки льотчиків-винищувачів.

  "Існує такий вираз: нагорода знайшла свого героя. І урочитсти захід, який саме відбувається є тим випадком коли орден знайшов свого власника через багато років після закінчення війни", - заявив Петро Мехед, заступник Міністра оборони України.

  "Ми і далі очолюватимемо міжнародне співтовариство з допомоги Україні. Надаватимемо допомогу Збройним силам, Національній гвардії тренінгами, обладнанням, порадами, але найголовніше - ми очолюватимемо дипломатичні зусилля, які є головним шляхом до припинення конфлікту на сході України", - наголосив Джеффрі Пайєтт, Посол США в Україні. 

  Попередній матеріал
  Міф про "потужність неімперської Росії" зникне, коли її прихильники зрозуміють, що Путін "понтується" – Потєхін
  Наступний матеріал
  В Росії автобус зітнувся з КамАЗом: загинуло 16 людей