Останки двох невідомих вояків Першої світової війни 5.ua

Останки двох невідомих вояків Першої світової війни перепоховали на Прикарпатті

На жалобну церемонію на кладовище у Богородчанах прийшли 50 людей

Домовини з останками виявили на околиці селища під час земляних робіт. Історики припускають, що це були українці, які воювали у лавах Австро-Угорської армії, адже на тому місці колись розташовувався військовий шпиталь.

Одному чоловікові на момент смерті було десь до тридцяти років, іншому - до сорока. Їхні прізвища намагатимуться встановити, відповідний запит спрямували до Відня, де зберігаються архіви часів Першої світової війни.

"На тілі одного з загиблих вояків ми знайшли хрестик, греко-католицький, на ньому кириличні букви. А як відомо, в австрійській імперії жоден народ, окрім галичан-українців, не користувався кирилицею. Тому ми власне зробили такий висновок", - зазначив член правління історико-просвітницького товариства "Меморіал" Василь Тимків.

"Будемо надавати запит, сподіваємося, що отримаємо якусь інформацію, хоча б з переліком прізвищ осіб, які перебували в госпіталі, чи які захоронені на цій ділянці", - додав член правління історико-просвітницького товариства "Меморіал" Ярослав Коретчук. 

Як повідомляв 5.ua, восени 2015 року тіла 225 жертв НКВС перепоховали на Прикарпатті. Члени товариства "Меморіал" знайшли їх на території Єзупільської міської лікарні ще у 2012 році.

Попередній матеріал
Терористи 61 раз відкривали вогонь по українських позиціях – штаб АТО
Наступний матеріал
Кількість жертв внаслідок землетрусу на Тайвані зросла до 35 осіб
Loading...

Останки 511 жертв радянського режиму перепоховали у Львові

На Прикарпатті перепоховали 225 жертв НКВС

Перепоховання останків 56 воїнів УПА в урочищі Альтана

На Житомирщині перепоховали останки екіпажу радянського бомбардувальника