hufenbach.com

Опубліковано рейтинг найпрестижніших серед українців професій у 2015 році

 Найпрестижнішою в 2015 році українці назвали професію ІТ-спеціаліста.

Такі дані отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в листопаді 2015 року. В опитуванні взяв участь 1581 респондент із різних регіонів України.

Традиційно рейтинг найпрестижніших професій очолюють представники ІТ-галузі. Троє із п’яти опитаних вважають свою професію престижною. Не дивно, адже програмісти можуть похвалитися хорошою затребуваністю і високою оплатою на ринку праці. Друге місце посіли бізнесмени й власники свого бізнесу, з мінімальним відривом обійшовши топ-менеджерів і найманих директорів компаній. На четвертій сходинці знаходяться юристи й адвокати. А насамкінець п’ятірки лідерів розташувалися лікарі.

Варто зазначити, що за рік медпрацівники спустилися з другої сходинки на п’яту, й у відсотковому співвідношенні престиж їхньої професії теж знизився. Якщо рік тому професію лікаря вважав престижною кожен четвертий українець, то зараз такої думки дотримується лише кожен п’ятий.

Залишили ТОП-10 престижних професій журналісти й архітектори. Але раптово з’явилися представники творчих спеціальностей (дизайнер, художник). Також повернулися до ТОП економісти й фінансисти, які займали десяту сходинку в 2013 році, але зникли з рейтингу в 2014-му.

Практично не змінився рейтинг найменш престижних професій. Як і раніше, найбільш непрестижними українці вважають спеціальності, які не належать до розумової праці: робочі спеціальності, а також роботу в сфері послуг.

Першу сходинку в ТОП найбільш непрестижних професій посідають водій/таксист, другу — представники робочих спеціальностей (сантехнік, слюсар і тощо), третю — обслуговуючий персонал (працівник торгівлі, перукар, офіціант). На четвертому місці вчителі, на п’ятому — державні службовці. За рік ТОП-5 найменш престижних професій не змінився, проте у відсотковому співвідношенні рівень їхньої "непрестижності" помітно зріс. Наприклад, учителі набрали вдвічі більше голосів респондентів, які вважають цю роботу непрестижною, і тепер таких 20%.

Зникли із рейтингу непрестижних професій військовослужбовці й прикордонники. Події останніх двох років виразно продемонстрували незамінність людей у погонах. А ось до представників правоохоронних органів ставлення змінилося з точністю до навпаки. Тепер працівники прокуратури, МВС і СБУ — у десятці антирейтингу професій.

За інформацією порталу, ще 20-30 років тому престижними вважалися професії, які користувалися впливом і повагою в суспільстві, а також передбачали пільги й привілеї для її представників. Зараз престиж професії визначається затребуваністю спеціалістів на ринку, рівнем складності й відповідальності праці, можливістю кар'єрного зростання й наявністю в галузі відомих компаній-роботодавців. Але, напевно, головним показником престижності сьогодні є рівень матеріальної винагороди. Це підтверджують незмінні лідери в ТОП найпрестижніших професій.

Як повідомляв 5.ua, 9 жовтня 2015 року в Україні запустили портал для молоді, який доможе визначитися з майбутньою професією. Так, ООН презентувала в Україні портал з безкоштовним профорієнтаційним тестом "Моя кар'єра".

hh.ua

hh.ua

Попередній матеріал
Наступний теракт можуть вчинити у Нью-Йорку - CNN
Наступний матеріал
Українська дипломатія має робити все, щоб українське питання залишалось пріоритетним для західних політиків - нардеп