До 21 листопада 2016 року Верховна рада має ухвалити рішення щодо перейменування майже тисячі населених пунктів. Серед них 32 міста. До парламенту вже передано подання щодо нових назв поки чотирьох міст - Артемівська, Дзержинська, Іллічівська та Кіровограда. А от перейменування вулиць та районів має завершитися за три місяці - у лютому 2016 року. За це відповідальна місцева влада.
У столиці завершене обговорення усіх спірних назв вулиць. Вже перейменовано більш як півсотні, понад шістдесят на черзі. У Харкові - нові назви отримали більш ніж 170 вулиць. Але суперечка щодо перейменування районів там зайшла у глухий кут. Назви - Дзержинський, Фрунзенський і Жовтневий - можуть залишитися. Місцеві чиновники знайшли нові підстави зберегти старі назви. Наприклад, запропонували залишити район Жовтневий на честь Дня захисника Вітчизни 14-го жовтня.
На Запоріжжі нові назви отримають понад півсотні міст та селищ. Зокрема, 10-річчя жовтня стане Бережне, Ленінське - Дружне, Советське - Волошкове, Шлях Ілліча - просто Шлях. Декомунізація проходила через тривалі дискусії.
У черзі на перейменування в Україні тисяча населених пунктів. Серед них 32 міста. Найближчим часом парламент розгляне чотири. Артемівськ хоче повернути собі історичну назву - Бахмут, Дзержинськ називатиметься на честь річки Торецьк. Кіровоград має одразу сім варіантів. Після тривалих коливань Іллічівськ нарешті погодився стати Чорноморськом.
Ті міста та селища, які не визначилися, переназвуть експертною комісією у складі істориків та краєзнавців. Це стосується і 14 міст, що розташовані на окупованій території.
Перейменування міст та селищ має завершитися за рік. Остаточні рішення по кожному населеному пункту залишаються за Верховною Радою.