5.ua

Операція "декомунізація": як проходить процес перейменування міст та вулиць

В Україні розпочався другий завершальний етап декомунізації.

До 21 листопада 2016 року Верховна рада має ухвалити  рішення щодо перейменування майже тисячі населених пунктів.  Серед них 32 міста.  До парламенту вже передано подання щодо нових назв поки чотирьох міст - Артемівська, Дзержинська, Іллічівська та Кіровограда. А от перейменування вулиць та районів має завершитися за три місяці - у лютому  2016 року. За  це відповідальна місцева влада.

У столиці завершене обговорення усіх спірних назв вулиць. Вже перейменовано більш як півсотні, понад шістдесят на черзі. У Харкові - нові назви отримали більш ніж 170 вулиць. Але суперечка щодо перейменування районів там зайшла у глухий кут. Назви - Дзержинський, Фрунзенський і Жовтневий - можуть залишитися. Місцеві чиновники знайшли нові підстави зберегти старі назви. Наприклад, запропонували залишити район Жовтневий на честь Дня захисника Вітчизни 14-го  жовтня.

На Запоріжжі нові назви отримають понад півсотні міст та селищ. Зокрема, 10-річчя жовтня  стане Бережне, Ленінське - Дружне, Советське - Волошкове, Шлях Ілліча - просто Шлях. Декомунізація проходила через тривалі дискусії.

У черзі на перейменування в Україні тисяча населених пунктів. Серед них 32 міста. Найближчим часом парламент розгляне чотири. Артемівськ хоче повернути собі історичну назву - Бахмут, Дзержинськ називатиметься на честь річки Торецьк. Кіровоград має одразу сім варіантів. Після тривалих коливань Іллічівськ нарешті погодився стати Чорноморськом.

Ті міста та селища, які не визначилися, переназвуть експертною комісією у складі істориків та краєзнавців. Це стосується і 14 міст, що розташовані на окупованій території.

Перейменування міст та селищ має завершитися за рік. Остаточні рішення по кожному населеному пункту залишаються за  Верховною Радою.

Попередній матеріал
"Затишшя" на Луганщині: Ситуація довкола стратегічної ТЕС
Наступний матеріал
Один із терористів у Парижі відмовився підриватись, викинув "пояс шахіда" і втік – ЗМІ
Теги: