fakty.ua

ООН планує надати $41,5 млн на допомогу переселенцям з Донбасу і Криму

  Управління верховного комісара ООН у справах біженців у 2015 році планує отримати від країн-донорів $41,5 млн для надання гуманітарної допомоги переселенцям із Донбасу та Криму.

  Про це повідомила радник із питань громадської інформації УВКБ ООН Ніна Сорокопуд, передає "УНІАН". "За нашими підрахунками, на допомогу в Україні нам потрібно $41,5 млн", - зазначила вона.

  Як зазначає видання, при цьому Сорокопуд також додала, що на сьогодні організація залучила половину необхідних коштів. Основними донорами 2015 року стали Сполучені Штати Америки, надавши $10,4 млн, а також країни Євроcоюзу, які надали $4 млн. Зокрема, Данія перерахувала $1,5 млн, Німеччина – 1,1 млн, Швеція – $1,8 млн.

  Кошти спрямовуються на фінансування діяльності Управління верховного комісара ООН у справах біженців у сфері надання правовоuj захисту переселенцям, зокрема з питань переміщення через контактну лінію із зоною АТО та реєстрації в місцях фактичного проживання, а також у сфері забезпечення внутрішньо переміщених осіб непродовольчими товарами (постільна білизна, одяг, гігієнічні засоби) й матеріалами для ремонту житла.

  Згідно з даними, наданими УВКБ ООН та Міністерством соцполітики, в Україні на червень 2015 року зареєстровано понад 1,3 млн переселенців із Донбасу та Криму. При цьому 60% із них – пенсіонери, 12% - діти, 4% - особи з обмеженими можливостями. Найбільше переселенців зареєстровано в Донецькій та Луганській областях (490 і 187,5 тис. осіб відповідно). Велика кількість внутрішньо переміщених осіб перебуває також у Харківській області (172,6 тис. осіб), Запорізькій (93 тис. осіб) та Київській (95 тис. осіб, із яких 41 тис. у Києві) областях.

  Попередній матеріал
  Гройсман подав членам Венеціанської комісії конституційний законопроект про децентралізацію влади
  Наступний матеріал
  ЄС на рік подовжив санкції щодо Криму, на черзі - санкції проти РФ
  Теги:
  Loading...